Новини
Світловодська

Будьте уважні — отруйні гриби!

Гриби — один з улюблених нами компонентів для приготування страв. Крім того, немало українців полюбляють збирати їх особисто або купувати свіжезібрані гриби з рук. Це сворює значну небезпеку для здоров’я, адже не всі гриби, що ростуть у лісах та лісосмугах є безпечними. Деякі з них “від народження” є отруйними, а деякі можуть стати такими вже в процесі “життя”, вбираючи небезпечні компоненти з грунту, води та повітря в місці “проживання”. До того ж не всі грибники мають достатньо знань аби відрізнити їстівний гриб від неїстівного.        “Підступність” грибів демонтрує і статистика. Так, станом на 21 вересня 2018 року від харчових отруєнь, що викликані неїстівними дикорослими грибами, по Україні постраждало 174 особи, для 11 осіб отруєння завершились летально. В Кіровоградській області з початку поточного року внаслідок споживання дикорослих грибів вже постраждало 5 осіб, у 2-х з яких отруєння пов’язане з вживанням печериць, у 3-х - з вживанням невідомих грибів. Останній випадок отруєння зафіксовано 28.09.2018 року, 2 мешканки (мати й донька) с.Вільшанка Новоархангельського району звернулись за медичною допомогою з ознаками отруєння після вживання невідомих дикорослих грибів, зібраних поблизу ставка.

Враховуючи таку сумну статистику, Держпродспоживслужба вкотре загострює увагу мешканців міста щодо небезпеки збирання та використання в їжу дикорослих грибів, навіть умовно-придатних (печериць, сироїжок, рядовок та ін.), особливо - зібраних подблизу залізничних колій та автомобільних доріг, а також в лісосмугах. Не купуйте гриби “з рук” в несанкціонованих місцях — невідомо де, як і коли вони збирались.

Також нагадуємо, що поширені домашні методи виявлення отруйності грибів не убезпечать вас від отруєння — загально відомі народні “маркери” (срібло, цибуля, молоко) абсолютно не інформативні у даному випадку. Не допоможе “знешкодити” отруйні гриби ні кип’ятіння, ні тривале варіння, ні вживання алкоголю.

 Будьте пильними, бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!

Начальник Світловодського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Кривошея Тетяна