Новини
Світловодська

Будуй своє життя без наркотиків!

Про руйнівний вплив наркотиків на здоров’я і життя людини написано чимало. Та сьогодні ніхто не будує життя на чужих переконаннях. Особливо молодь, яка хоче мати сучасну, достовірну інформацію про вплив наркотиків на життя і здоров’я. І вона має право на вільний, зважений власний вибір без утиску з боку дорослих.

Але бажання сучасної “крутизни” часом стимулює частину підлітків, юнаків і дівчат пнутися за такими ознаками модного і стильного життя, якими вони вважають куріння, вживання алкогольних напоїв, наркотиків. Тим більше, що так “живуть” екранні герої, кумири естради чи сусіди або однокласники. А які привабливі ковбої та впевнені в собі чоловіки й жінки у рекламі тютюнових і алкогольних виробів! Це дуже приваблює молодь, обертаючись величезною наживою для виробників алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Для суспільства все це стає великою проблемою.

Та ще гострішою постає проблема вживання молоддю наркотиків.

Які ж особливості дії наркотичної речовини на організм підлітків?

- наркотики небезпечніші для дітей і підлітків, ніж для дорослих;

- наркотична залежність у дітей і підлітків може виникнути вже після кількох вживань наркотичних речовин;

- навіть при незначному передозуванні наркотичних речовин можуть виникнути важкі отруєння, які можуть призвести до смерті;

- між наркоманією і курінням дуже тісний зв’язок: серед наркоманів 85-90 % курців;

- схильність до наркотичної залежності заздалегідь визначити неможливо;

- єдиною гарантією від розвитку наркотичної залежності може бути лише повна відмова від спроб уживати наркотики.

Тому з наркотиками краще не експериментувати. Шукай краще, як застосувати свою допитливість. А таких можливостей сьогодні є безліч – від розведення нових сортів картоплі на власному городі до розробки власної системи оздоровлення.

Якби ви не романтизували вживання наркотиків, пам’ятай, що поширення наркотиків у молодіжному середовищі – дуже прибутковий бізнес. Тобі будуть описувати принади й переваги вживання наркотиків. Ти маєш знати, що неприємності, від яких ти захочеш заховатися в наркотичному дурмані, не зникають, а просто приглушуються. Адже лише на перших етапах вживання наркотиків зникають неприємні відчуття. Потім організм звикає до певної дози і весь час потребує її збільшення. І в якийсь момент людина починає розуміти, що вона залежна від наркотиків. Тоді вона віддасть за дозу все: майно, гроші, навіть людське життя.

Пам’ятай - ти вільна і розумна людина зі своїми правами і обов’язками. Будуй своє життя без наркотиків!

 

Світловодський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді