Новини
Світловодська

День Соборності України відзначили у Світловодську

«День Соборності країни

Він прийшов з глибин віків.

В сьогодення України

Від славетних козаків.

Які честь її і волю

Сотні років захищали.

Незалежності їй долю

Кров’ю й потом здобували…»

Олесь Неділя

Двадцять другого січня Україна відзначила День Соборності України. У далекому 1919-му році ця визначна дата запам’ятала доленосну для України подію – проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Це свято має як історичне так і політичне минуле, адже об’єднання ЗУНР і УНР поклало початок утворенню великої соборної держави.

Місто Світловодськ підтримуючи та цінуючи надбання пращурів також долучилося до відзначення Дня Соборності України. Сьогодні двадцять другого січня світловодці взяли участь у мітингу, що відбувся біля пам’ятника Тарасу Шевченка у Світловодському Міському Парку Культури. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки це не тільки іманентна суспільна потреба, а й наш моральний імператив берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на олтар незалежності, соборності, державності. Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність.

Традиційно, до погруддя Кобзаря поклали квіти очільники міста.  Промовою до світловодців звернувся секретар Світловодської міської ради Юрій Сапянов та офіцер запасу Олесь Неділя.

Юлія Абрамкіна