Новини
Світловодська

До значимих меморіалів лягли квіти в честь Дня партизанської слави

«Партизанський рух на Україні

Це був бій невидимих фронтів.

Всюди в окупованій країні

Він наводив жах на ворогів»

Офіцей у відставці Олесь Неділя «Партизанська слава»

Сьогодні, 20 вересня світловодці вшанували пам'ять партизанів, які загибли героїчною смертю у часи Великої Вітчизняної Війни.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи власної крові і самого життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.

За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

Сьогодні, біля меморіалу Вічний вогонь зібралася громада міста Світловодська, аби віддати данину пам’яті воїнам Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. До громади міста з промовою звернувся Світловодський міський голова Валентин Козярчук. Валентин Валентинович наголосив на героїчних подвигах радянських військових та партизанів, які вибороли перемогу у Великій Вітчизняній Війні.

З нагоди Дня партизанської слави заступник Світловодського міського голови з гуманітарних питань Ірина Щербина разом з представниками Ради Світловодської міської організації ветеранів України  поклали квіти до  меморіальної дошки героя Радянського Союзу Андрія Цимбала.

Юлія Абрамкіна