Новини
Світловодська

Християни східного обряду 6 та 7 липня святкують різдво предтечі і хрестителя господня Івана або, як кажуть у народі, – Івана Купала

Християни східного обряду 6 та 7 липня святкують різдво предтечі і хрестителя господня Івана або, як кажуть у народі, - Івана Купала
Мабуть, жодне християнське свято не переплелося так міцно з дохристиянськими віруваннями наших пращурів, як це. Воно давно стало схожим на монету, на аверсі якої суворий лик Предтечі, а на реверсі – дайбозькі нічні містерії.
До наших днів дійшли його головні атрибути, які, щоправда, із плином часу втратили свій прадавній сенс і набули радше казково-романтичного наповнення – це і стрибки через багаття, яке є символом сонця, і плетіння та пускання за водою віночків зі свічками, й оповіді про чар-квітку папороті.
У Світловодську теж згадували прадавні язицькі обряди і неповторно святкували Івана Купала на міському пляжі. Для гостей була представлена чудова тематична театралізована святкова програма за участі акторів театру «Амбіція» на чолі з Наталією Сандрак та зірок сцени Світловодського Міського Палацу Культури. 
В рамках святкового заходу для світловодців були запропоновані тематичні конкурси: пошук папороті, конкурс на кращій вінок, конкурс на краще купальське вбрання та конкурс на знання купальських традицій – переможці отримали подарунки від Світловодського міського голови Валентина Козярчука.
Яскравою подією стало освідчення в коханні. У Світловодську стало гарною традицією – освідчуватися в коханні під час святкування Івана Купала. Дві закохані пари отримали подарунки, в честь їхнього свята від Світловодського міського голови Валентина Козярчука.
Яскраво та весело святкували Івана Купала: співали та танцювали, дівчата вбирали Мару та пускали вінки на воду, хлопці збирали купальське багаття, кругом якого потім водили хоровід та стрибали, загадуючи бажання, які обов'зково здійсняться.

Юлія Абрамкіна