Новини
Світловодська

Йому сьогодні мало бути п’ятдесят шість. Яскрава зірка Світловодська – Вадим Бойко, згас занадто передчасно

 «Вадим Бойко – талановитий журналіст,
політик з державним мисленням,
справжній улюбленець кременчуцьких виборців
на зорі становлення української демократії».
О. В. Урін (довірена особа В. Л. Бойка)

Йому сьогодні мало бути п’ятдесят шість, та зорі по-іншому вирішили його долю.

Сьогодні, п’ятого листопада, світловодська громада  вшановує пам'ять талановитого світловодця, журналіста Вадима Бойка. Влада міста: Світловодський міський голова Валентин Козярчук разом з заступником Іриною Щербиною та громадою міста Світловодська зібралися в цей день біля пам’ятного знаку встановленого Вадиму Бойку, аби вшанувати пам'ять талановитого журналіста, кореспондента, телеведучого та земляка.

Вадим Леонідович народився 5 листопада 1962 року в місті Світловодську. Закінчив СШ №2 у місті Світловодську із золотою медаллю, потім навчався у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті журналістики. З 1984 року став відомий як старший редактор програми «Молодіжна студія «Гарт»», Українського телебачення. Головний редактор програм для молоді Українського телебачення, позаштатний кореспондент програми «Взгляд» (укр. «Погляд») Центрального телебачення СРСР, постійно виступав на сторінках газет «Комсомольская Правда», «Комсомольское Знамя», «Независимость» (назви російською мовою).

Політичну кар’єру почав з 18 березня 1990 року, коли був обраний народним депутатом України 1-го скликання (у 2-му турі набрав 56,38 %, перемігші 6 претендентів).

Життя Вадима Бойка обірвалося на тридцятому році життя. Чотирнадцятого лютого 1992 року Вадим Леонідович трагічно загинув у своїй київській квартирі. Ймовірно, що саме Вадим Бойко став першим журналістом, вбитим в Україні від 1991 року.

За своє коротке, але яскраве життя Вадим Бойко засвідчив себе як висококваліфікованого професіонала, за що мав повагу колег та здобув славу чесного громадянина. Трагічна гибель забрала життя видатної особи, та в пам’яті багатьох Вадим Леонідович залишиться, як невпинний шукач істини з бажанням нести правду. Кожного року світловодсці вшановують пам'ять Вадима Бойка. Мітинг-реквієм відбувся на розі вулиць Героїв України та Вадима Бойка, названої на честь нашого земляка.

Йому сьогодні мало бути п’ятдесят шість. Яскрава зірка Світловодська – Вадим Бойко, згас занадто передчасно…

Юлія Абрамкіна