Новини
Світловодська

Легше попередити, ніж погасити

В осінньо-зимовий період пожежозагрозлива ситуація набуває неабиякої гостроти. Основні  причини - порушення правил експлуатації електронагрівальних приладів та пічного опалення.

            Дуже шкода, але у вогні гинуть як дорослі, так і діти. Тож аби лихо оминуло вас стороною, слід дотримуватися простих, але дуже важливих правил:

  • ніколи не вмикайте ті електричні прилади, що іскрять і перенагріваються;
  • не користуйтеся саморобними камінами;
  • не розтоплюйте піч, якщо у ній утворилися тріщини;
  • ні за що не розтоплюйте груби та печі з незакритою топкою та закритою засувкою;
  • не залишайте малих дітей вдома, особливо, коли топиться плита;
  • не просушуйте білизну над газовою плитою;
  • візьміть за правило, йдучи з дому, перевіряти, чи виключені всі електропобутові прилади.

Питання протипожежної безпеки актуальне у будь-яку пору року, але особливо гостро воно постає в осінньо-зимовий період, зокрема під час опалювального сезону, коли ризик виникнення вогневих випадків, як у приватних домоволодіннях, так і у квартирах, зростає у рази. Особливо прикро, коли такі пожежі закінчуються не лише втратою майна, а й загибеллю чи каліцтвом людей. Статистика свідчить, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях. Їх аналіз свідчить, що значна частка займань виникає через порушення правил пожежної безпеки і несправність електрообігрівачів, електромережі та електропобутових приладів.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськвиконкому нагадує, що забороняється: залишати включені електричні прилади без нагляду, включати одночасно в одну розетку кілька пристроїв та користуватись виготовленими власноруч; накривати будь-якими предметами електрообігрівачі; користуватись  електроприладами, які мають пошкоджену ізоляцію; користуватись пошкодженими вимикачами, розетками та електричними приладами з явними фізичними ушкодженнями; дозволяти дітям гратись з електроприладами; перевантажувати електричну мережу; використовувати одночасно багато приладів через електричні подовжувачі.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що в питаннях безпеки дрібниць не буває: ставтесь відповідально до того, чим і як ви користуєтесь у своїй домівці. Подбайте, щоб у вашій оселі завжди було не тільки тепло і затишно, а й безпечно.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення апарату виконавчого комітету Світловодської міської ради