Новини
Світловодська

Обстеження методом дерматоскопії в лікарні до послуг населення

В поліклініці КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР (м.Світловодськ),

вул. Павлова, 16, ІV поверх) відкрито кабінет дерматоскопії, де за необхідністю кожний пацієнт може пройти обстеження за допомогою сучасного дерматоскопу з фотодокументацією.

Дерматоскопія - це безпечний і нетравматичний метод діагностики хвороб шкіри. З її допомогою можна оцінити ступінь небезпечності родимок і інших шкірних утворень, з'ясувати чи є вони доброякісними або злоякісними. Лікар отримує десятикратне збільшення родимки, що дозволяє ретельно вивчити її структуру. Цей метод дослідження не має протипоказань, застосовується він на ранніх стадіях захворювання. Якщо родимки стали більші, збільшилася їх кількість, змінилась форма або колір, то слід звернутися до лікаря.

Дерматоскопія є найбільш сучасним  і ефективним методом діагностики новоутворень шкіри.

Даний метод дає можливість не пропустити моменти, поки абсолютно безпечна  родимка здатна перетворитися у злоякісну пухлину.   

Також, застосування методу дерматоскопії необхідно для ранньої діагностики меланоми, що дозволяє своєчасно її видалити.

Дерматоскопія дозволяє диференціювати тип пухлин (доброякісний це чи злоякісний новоутвір), а також обстежити інші захворювання шкіри і провести діагностику бородавок, папілом, пігментних невусів.

Даний метод абсолютно безболісний і дає можливість роздивитись і оцінити  структури, які неможливо розпізнати застосовуючи інші методи діагностики.

Достовірність дерматоскопічного дослідження становить 95 %. Процедура схожа на УЗД. При  цьому новоутвір можна сфотографувати і передати зображення  на комп’ютерний монітор (так звана  фотодокументація новоутворень).

Переваги дерматоскопії:

- завдяки методу дерматоскопії можна відразу визначити чи є ризик злоякісного утворення;

- пацієнти, що належать до групи ризику мають можливість постійного  спостереження за зміною кольору, форми і розміру родимок;

- можливість створення бази даних пацієнтів, в яку завантажуються фотографії новоутворів, фіксуються їх розміри, форми і колір;

- при наступному зверненні пацієнта існує можливість оцінки динаміки захворювання;

- обстеження дозволяє визначити проблемні ділянки на шкірі в лічені хвилини.

  Дуже важливо не втрачати час, адже навіть таке небезпечне захворювання, як меланома успішно піддається лікуванню, якщо діагноз поставлений вчасно.

Для проходження дерматоскопії звертатися в кабінет №85 поліклініки, який  працює щоденно, крім вихідних, з 12.00 до 14.00.

 

Лікар-дерматолог Олена Нальковська