Новини
Світловодська

Про виконання міської програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу

Міська цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки була затверджена рішенням двадцять сьомої сесії сьомого скликання Світловодської міської ради від 24.11.2016 року № 564.

      Фінансування Програми здійснювалося за рахунок державного, обласного та місцевих бюджетів.  За рахунок обласного бюджету забезпечено 100,0% обстеження вагітних та донорської крові на наявність антитіл до ВІЛ-інфекції. Згідно програми виділено кошти на лікування та медикаментозну профілактику опортуністичних інфекцій, супутніх захворювань (50,8 тис.грн), забезпечення дітей першого року життя, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, адаптованими молочними сумішами на безоплатній основі (15,9 тис.грн.), придбання рентгенологічної плівки для обстеження на туберкульоз  та інші хвороби ВІЛ- інфікованих осіб (5,3 тис.грн.) та інше. За кошти благодійних внесків Світловодської ЦРЛ придбано медичні вироби одноразового використання (набори для матері та дитини для пологів)  для профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини (2,72 тис.грн.), засоби індивідуального захисту для медпрацівників (17,3 тис.грн.) та інше. Для проведення діагностичних обстежень на ВІЛ Кіровоградським обласним відділенням  ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» Світловодській ЦРЛ надано 150 тестів для експрес-діагностики, які використано за призначенням.

   Загальна кількість осіб, що перебувають на обліку в Світловодській ЦРЛ на 01.01.2019 року, становить 111 випадків, в тому числі СНІД 45 (40,54%), з них 24  випадка ВІЛ-інфекції зареєстровано в минулому році, показник захворюваності становить 36,9 на 100 тис. населення (по області – 52,3). Під наглядом знаходиться 3 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованої матері.

      Проводиться постійний моніторинг та аналіз епідемічної ситуації щодо ВІЛ/СНІД: за 2018 рік обстежено 2504 особи, в т.ч. експрес-тестами – 677 осіб. Виявлено ВІЛ – позитивних 26 осіб, що складає 1,04 % від загальної кількості обстежених.

     Проводиться скринінгове анкетування для виявлення симптомів туберкульозу при кожному зверненні ВІЛ – інфікованих пацієнтів до лікаря.

  В поліклініці Світловодської ЦРЛ працює кабінет «Довіра», де за бажанням можна пройти обстеження на ВІЛ з дотриманням анонімності.

Районний інфекціоніст Галина Талалаєва