Новини
Світловодська

Протидія булінгу серед школярів з показом фільму Docudays UA «Проголосуйте за мене, будь ласка!»

19 вересня на базі центральної міської бібліотеки проводився тренінг «Протидія булінгу серед школярів» для учнів ЗОШ № 7.

Окрім бібліотекарів для участі в проведенні тренінгу були запрошені: начальник Світловодського бюро правової допомоги Алла Мірошник; представники головного територіального управління юстиції Тетяна Безугла, Тамара Новак.

До блоків тренінгу ввійшли:

  • теоретична частина з роз’ясненням, що таке булінг (його види), запобігання конфліктам;
  • обговорення в широкому колі на теми:повага до прав людини; самооцінка та самоповага; активне громадянство;
  • перегляд відео - роликів про випадки булінгу;
  • мозковий штурм «До кого звертатися у разі булінгу»;
  • практична частина з вправами «Рука допомоги», «Серце доброти».

 

А для того, щоб школярі вміли розпізнавати булінг та відрізняли його від дружніх піддражнювань організатори заходу надали можливість переглянути фільм Docudays UA режисера Вейджун Чена «Проголосуйте за мене, будь ласка!»

Учасники заходу не байдуже сприйняли фільм, який визвав багато різних емоцій. Школярі критично оцінювали поведінку й стосунки героїв фільму, перелічували ті права, які порушували ключові персонажі, проводили паралель зі своєю школою й аналізували власні вчинки.

В ролі експерта виступила Алла Мірошник. Вона підвела підсумок обговорення фільму та зробила висновок, що у фільмі відбуваються деякі порушення прав людини, але булінга – жорстокого ставлення й агресивної поведінки між героями фільму немає.

Перегляд документального кіно надав змогу школярам побачити життя однолітків іншої країни, дізнатись про права дитини та навчитись розрізняти дружнє піддражнювання, яке не ставить за мету заподіяти людині шкоду і булінг – створення негативного середовища у школі для певної людини.

В цілому, як виявилось на тренінгу, присутні школярі вміють дружити, сприятливо відносяться до новеньких в класі та завжди готові допомогти іншій людині. Сподіваємось, що і в подальшому житті вони будуть активними громадянами, які поважають права людини.

ЦМБ, Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UAяк інструмент просвіти з прав людини» Шмакова Н.А.