Новини
Світловодська

Самовільне залишення військовослужбовцями військової частини

Порядок проходження військової служби у Збройних Силах України, інших військових формуваннях визначений Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу».

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Кожен військовослужбовець несе особисту відповідальність за захист своєї Батьківщини. Він зобов’язаний проходити військову службу упродовж встановленого законом терміну й у визначеному військовим командуванням місці, суворо дотримуючись правил залишення розташування військової частини або місця служби, добросовісно виконувати вимоги законів, статутів Збройних сил України і Військової присяги, бути хоробрим і дисциплінованим, не допускати негідних вчинків і стримувати від них інших військовослужбовців.

Суворе дотримання порядку проходження військової служби є важливою умовою забезпечення боєздатності і бойової готовності Збройних сил України, інших військових формувань.

Але ж за останні роки неухильно зростає тенденція ухилення від проходження військової служби, а саме самовільне залишення військової частини або місця служби.

Самовільне залишення військової частини або місця служби, дезертирство посягає на порядок несення або проходження військової служби. Переховуючись від слідства, військовослужбовець не зможе уникнути кримінальної відповідальності за скоєний військовий злочин ( статті 407, 408, 409 Кримінального кодексу України). Більше того, діючи протиправно, військовослужбовець з кожним днем лише обтяжує свою провину та моделює ситуацію, яка у подальшому може  унеможливити застосування судом заходів, які пом’якшують покарання.

Також нагадуємо, що у відповідності до статті 2 Закону України «Про амністію» звільняються  від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, осіб, кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно них не набрали законної сили, а також осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, що не є особливо тяжким злочином проти життя та здоров’я особи та не є діянням, передбаченим частинами другоютретьою і четвертою статті 408 ( Дезертирство), статтею 410частинами другоютретьою і четвертою статті 411 (умисне знищення або пошкодження військового майна) Кримінального кодексу України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, отримали статус учасника бойових дій.

Військовий комісаріат  звертається до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, або місце служби, з пропозицією скористатися можливістю повернутися до повноцінного життя і добровільно звернутися до найближчої військової прокуратури чи військового комісаріату із зізнанням та поясненням причин відсутності на військовій службі. Пропонуємо батькам, друзям та родичам військовослужбовців допомогти своїм близьким людям виправити  помилку, перестати переховуватися від слідства і відкрити для себе майбутнє.

Військовий комісар Світловодського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник М.М.Грінченко