Новини
Світловодська

Сім’я – перший і головний соціальний інститут дитини

Недаремно говорять: «Не виховуйте дітей, все одно вони будуть схожі на вас. Виховуйте себе...». Найважливішою умовою родинного виховання є міцний фундамент сім'ї, який формується на авторитеті матері та батька, подружній вірності чоловіка і дружини, їхній любові і повазі один до одного та до дітей.

Важливо дати дітям якісне поняття про те, що таке сім'я і якою вона повинна бути, адже в подальшому ваше чадо буде будувати свою родину виключно з вашого прикладу. Навіть пару буде шукати схожу на маму, якщо це хлопчик чи тата, якщо дівчинка (Едипів комплекс).

Часто батьки впевнені, що в сімейних стосунках повинні рахуватися тільки з думкою дорослих. Необхідно враховувати почуття кожного члена родини, у тому числі і дітей. Деякі люди переконані, що надмірна суворість - це гарантія того, що дитина виросте і зможе подбати про себе. Врахуйте, що страх і повага не повинні йти рука об руку! Діти, які відчувають любов і підтримку мають більше шансів побудувати свою щасливу родину, досягають високої самоповаги, створюють стійкий позитивний Я-образ, будують теплі стосунки з іншими людьми.

Як ви розмовляєте з іншими людьми про людей, як радієте, сумуєте, читаєте - все це має значення для ваших дітей. Духовність виховується духовністю, честь - честю, гідність - гідністю...

ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Особистістю не народжуються, нею стають!

Тож будьте гідним прикладом особистості для своєї малечі!

Психолог Світловодського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді