Новини
Світловодська

Тимчасова зайнятість – взаємовигідна співпраця: більше 200 мешканців Світловодщини брали участь у громадських роботах

Результативним напрямом співпраці служби зайнятості з роботодавцями та органами місцевого самоврядування є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, до яких залучаються безробітні, що перебувають на обліку в центрі зайнятості. Це є запорукою збалансування попиту і пропозиції робочої сили, підвищення рівня зайнятості і добробуту громадян у місті та районі. А ще, це можливість економити бюджетні кошти та отримувати працівників для виконання нагальних потреб.

З року в рік комунальні підприємства міста, сільські та селищна ради охоче користуються цією послугою служби зайнятості. Безробітні виконують роботи по благоустрою міста, населених пунктів району, впорядкуванню об’єктів історичного та культурного значення, кладовищ, прибиранню стихійних сміттєзвалищ, працюють у сільському та лісовому господарстві району.

Цього року плідною, щодо організації громадських робіт, є співпраця Світловодського міськрайонного центру зайнятості з Світловодським міським комунальним підприємством «Житлосвіт 2012», Власівською селищною радою, Глинською, та Павлівською сільською радами, Великоандрусівською об’єднаною територіальною громадою, у яких безробітні прибирали та утримували в належному стані цвинтарі, виконували роботи з упорядкування меморіалів, пам'ятників, братських могил та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни. Працюючи на громадських роботах в Управлінні соціального захисту населення міської ради, безробітні надавали кур’єрські послуги населенню в оформленні житлових субсидій.              Загалом з січня по листопад 2019 року було укладено 36 угод на громадські роботи, за якими працювали 216 безробітних.

Переваги співпраці з центром зайнятості щодо залучення безробітних до тимчасових робіт оцінили й роботодавці міста та району. Більше 500 осіб безробітних протягом січня-жовтня 2019 року вже працювали на таких роботах. Показовими є приклади ФОП Зубенко Л.В., ФОП Зубенко В.І., ФОП Шандор А.І., ФОП Бодюл С.Ю., ФОП Воронкова В.М., ФОП Світлична М.П. та інші.

Як бачимо, результати взаємовигідної співпраці щодо забезпечення зайнятості жителів міста та району мають реальні обриси. Є також випадки працевлаштування на постійну роботу після тимчасової зайнятості (ФОП Чернієнко О.М., ФОП Солодовник С.І. та інші). Тільки шляхом плідної співпраці з урахуванням інтересів усіх сторін соціального партнерства можна досягти успіхів, а головне – допомогти людям отримати роботу.

Н. Сідненко, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Світловодського міськрайонного центру зайнятості