Новини
Світловодська

Увага! У місті зареєстровано другий випадок сказу!

За результатами Кіровоградської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби від 24.01.2019 року виділено вірус сказу у собаки домашньої, яка утримувалась у приватному подвір’ї  в районі Хмельницького мікрорайону міста (вул. Б.Хмельницького), тобто в межах неблагополучної території по сказу. Це вже другий випадок сказу у тварин на території міста за поточний період 2020 року.

          Останнє щеплення проти сказу собака отримала у листопаді 2018 року. Під час подворових обходів спеціалістами ветеринарної служби міста в порядку проведення заходів щодо ліквідації та профілактики захворювання тварин на сказ 03 січня 2020 року зробити щеплення проти сказу собаці не вдалося через те, що тварина була клінічно нездорова. Зробити щеплення собаці і в подальшому не вдалося — стан тварини не поліпшувався. 21 січня 2020 року собака покусала господаря. 23 січня 2020 року собака загинула.

          Як і у першому випадку, собака мала доступ за межі подвір’я, у тому числі у нездоровому стані. Така ситуація вимагає звернутися до всіх власників домашніх тварин — забезпечте належний нагляд за своїми утриманцями. Максимально обмежуйте контакти їх з іншими тваринами, утримуйте в межах вольєру, двору, будинку, квартири.

          Наразі Світловодським міським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та Світловодською міською державною лікарнею ветеринарної медицини проводяться усі необхідні заходи щодо ліквідації вогнища сказу та попередження його подальшого розповсюдження.

          Пам’ятайте, що єдиним захистом від сказу є щеплення — щорічне. Тільки у випадку проведення регулярного щеплення у тварини виробляється достатній імунітет до захворювання. Світловодська міська державна лікарня ветеринарної медицини (вул. Комарова, 115, м. Світловодськ, тел: 2-49-59) має достатній запас антирабічної вакцини для проведення щеплень тваринам.

          Нагадаємо і про те, що швидкість звернення за допомогою — не менш вагомий фактор у випадку профілактики сказу. Тому у випадку зміни поведінки тварини та підозри у неї на сказ негайно звертайтесь до ветеринарної служби (вул. Комарова, 115; тел. 2-49-59).

Начальник Світловодського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Тетяна Кривошея