Новини
Світловодська

Виробничий травматизм у 2019 році

Сьогодні, 16 січня, під головуванням першого заступника міського голови Олени Балюк, відбулося засідання ради з питань безпеки життєдіяльності населення. Основним питанням даного засідання було: "Виробничий травматизм на підприємствах міста Світловодська за 2019 рік".

За 2019 року на підприємствах, установах, організаціях (далі підприємства) міста Світловодська зареєстровано 4 нещасних випадки пов’язаних з виробництвом розслідування яких закінчено у 2019 році і на них складені відповідні акти, за цей же період 2018 року було зареєстровано також 4 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом. Рівень виробничого травматизму в порівнянні з тим же періодом 2018 року залишився на тому ж рівні.

Нещасні випадки сталися 28.12.2018 р. на виробництві ФОП Коханюк О.К., 02.01.2019 р. на ДП «ЗЗБВ» ТОВ «Дніпроенергобудпром», 11.01.2019 р. на виробництві ФОП Путіліна Л.О., 14.05.2019 р. на ДП «Завод Екоенергія» ТОВ «Полвакс-Україна».

Крім цього у 2019 році зареєстровано 3 (три) випадки які не пов’язані з виробництвам це випадки смерті які сталися 25.12.2018 р. на приватному підприємстві «Віктор і К» та 08.02.2019 р. на ТДВ «Об’єднання Дніпроенергобудпром» і 31.07.2019 р. на ВП «КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ СУДНОПЛАВНИЙ ШЛЮЗ» ДП ВОДНИХ ШЛЯХІВ «УКРВОДШЛЯХ».

По одному випадку що стався 12.10.2019 р. у ФОП БЕЗКОРОВАЙНОГО ЮРІЯ ПЕТРОВИЧА розслідування ще триває.

Професійні захворювання протягом 2019 року на підприємствах міста не реєструвалися, повідомлення за формою П-3 про встановлення професійних захворювань до відділення не надходили.

За висновками комісій з розслідування основними причинами настання нещасних випадків пов’язаних з виробництвом в 2019 році були:

-        порушення інструкцій з охорони праці 3 (три) випадки;

-        травмування в наслідок противоправних дій інших осіб 1 (один) випадок;

Серед супутніх причин незадовільний стан території, алкогольне сп’яніння потерпілого, невиконання посадових обов’язків.

Як видно більшість причин це організаційні причини.

Частіше за все потерпілими порушувалися вимоги щодо заборони виконувати будь які роботи (налагоджувальні, ремонтні тощо) в середині обладнання без відключення обладнання від електроживлення, виконання роботи яка не доручалася і по якій потерпілий не був проінструктований.

В зимовий період керівники деяких підприємств не вживали необхідних заходів для утримання територій підприємств в належному стані, не очищували пішохідні доріжки від снігу та льоду, не посипали піском, що приводило до травмування працівників.

По галузям нещасні випадки зареєстровані у 2019 році розподілилися наступним чином:

-        Переробна промисловість - два випадки;

-        Оптова та роздрібна торгівля - один випадок;

-        Державне управління загального характеру - один випадок;

Види подій що привели до нещасних випадків:

-        Падіння потерпілого під час пересування - один випадок;

-        Дія рухомих і таких що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів - два випадки;

-        Травма заподіяна іншою особою - один випадок;

Серед потерпілих від нещасних випадків пов’язаних з виробництвом троє чоловіків і одна жінка. Наймолодшому потерпілому 23 роки найстаршому 61 рік, середній вік потерпілих 44 роки.

Усі заходи запропоновані комісіями з розслідування нещасних випадків виконані в повному обсязі, про що підприємства повідомили відділення Фонду письмово.

Страховий експерт з охорони праці Світловодського , відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській обл. Сергій Якименко