Новини
Світловодська

За крок до укладення договору з НСЗУ

Розпорядженням КМУ від 30.11.2016 року №1013-р була схвалена Концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я, що дало  початок реформи у галузі охорони здоров’я.

Згідно Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 01 січня 2018 року була запроваджена реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій первинної медичної допомоги. Центри первинної медико-санітарної допомоги  м.Світловодська та Світловодського району  були реформовані в комунальні некомерційні підприємства, а лікарі цих підприємств почали заключати декларації з населенням міста  та району.

Згідно Плану заходів з реалізації Концепції 2019 рік  став пріоритетним в реформуванні вторинної ланки закладів охорони здоров’я. В минулому році наша лікарня як заклад, що надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, також вступила в медичну реформу. У вересні 2019 року   проведено автономізацію лікувального закладу рішенням Світловодської  міської ради та створено комунальне некомерційне підприємство «Світловодська центральна районна лікарня» Світловодської міської ради. Світловодською міською радою також затверджено Статут  підприємства та Міську цільову програму «Доступна та якісна медицина на 2019 – 2021 роки».

Наразі, наше підприємство працює над визначенням медичних послуг, які будуть надаватися згідно договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Укладено договір з медичною інформаційною системою EHelth, через яку буде відбуватися співпраця з НСЗУ. Проводиться

комп’ютеризація амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної служб підприємства. Наразі працівники отримують електронні ключі для забезпечення якісної співпраці з НСЗУ та пацієнтами. Розробляється власна система оплати праці співробітників. Паралельно із підготовкою до укладення договору з НСЗУ на закупівлю медичних послуг, розробляється Положення про платні послуги.

В грудні 2019 року в МОЗ України передано пакет документів для отримання ліцензії на здійснення господарської діяльності з медичної практики. Наразі вже  підготовлено документи на оновлення ліцензії для роботи  з наркотичними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами.

Згідно розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 16.01.2020 року «№74-р «Про затвердження складу госпітального округу Кіровоградської області та утворення обласної госпітальної ради» в Кіровоградській області утворено єдиний госпітальний округ, куди увійшло КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР, а головний лікар є членом обласної госпітальної ради..

 На території  області визначено 8 лікарень інтенсивного лікування,  серед яких і  КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР. Крім того, на території області визначено 2 опорні лікарні, які цілодобово надаватимуть амбулаторну та стаціонарну  медичну допомогу не тільки мешканцям міста  та району, а і, за необхідністю, населенню прилеглих до Світловодського району територій.

Нами отримано 25 пакетів  медичних послуг над якими зараз працюють лікарі, а саме  визначають які з цих послуг ми будемо надавати населенню згідно договору з НСЗУ.

Наразі адміністрація підприємства визначається з питанням ліжкового фонду:у відділеннях, які працюють з перевантаженням, ліжковий фонд можливо буде збільшено, а ті відділення, які протягом останніх 5 років щорічно не виконували план ліжко-днів, планується об’єднати в спорідненні відділення терапевтичного та хірургічного профілю, де ліжковий фонд буде визначений за потребою.

В структурі підприємства передбачається реорганізація стоматологічної служби. Згідно вимог НСЗУ стоматологічна служба залишить за собою надання дитячої стоматологічної допомоги та екстреної невідкладної терапевтичної та хірургічної стоматологічної медичної допомоги.

Враховуючи нормативні документи, які ми щоденно отримуємо з НСЗУ, адміністрація опрацьовує деякі організаційні моменти щодо змін в структурі підприємства. Великий обсяг роботи із укладання договору з НСЗУ уже проведено, але багато роботи ще попереду, яку ми повинні завершити в лютому-березні 2020 року з тим, щоб з 1 квітня 2020 року, після укладення договору з НСЗУ, ми мали змогу працювати в рамках  медичної реформи.

Головний лікар КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР Юрій КОТЕНКО