Новини
Світловодська

Засідання Ради розвитку громад та територій Кіровоградської області відбулося в Світловодську

Вчора, 28 лютого місто Світловодськ приймало гостей із усієї області. В місті провели виїзне засідання Ради розвитку громад та територій Кіровоградської області.

 

До міського Палацу культури завітали голова ОДА Андрій Балонь разом з відповідальними посадовцями адміністрації народний депутат, Голова підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Юрій Кузбит, представники районів та територіальних громад області. Пізніше приєднався народний депутат Олесь Довгий. Високе зібрання відвідали міські депутати та представники громадськості.

Рада розглянула декілька важливих питань.

Першим було питання Програми Президента України «Велике будівництво» в Кіровоградській області. Звичайно, від такої амбітної програми народ чекає багато. Втім, задовольнити всі наші бажання просто неможливо. Обласною групою ОДА були представлені проекти з будівництва та реконструкції об’єктів та 111 кілометрів доріг на 185 млн грн. Щодо Світловодська та району, то до програми потрапила наша ЦРЛ та дорога Миронівка – Озера.

 

Другим питанням рада розглянула будівництво доріг в області. Керівник Агентства місцевих доріг в Кіровоградській області доповів про успіхи в цьому напрямку та плани на 2020 рік. Голова ОДА надав можливість присутнім задати питання доповідачу. Депутати і громадські активісти підняли актуальні питання щодо проблем з дорогами в місті та районі. Це стосується і побудованої по вулиці Городецького, і дороги по дамбі, об’їзної дороги навколо Власівки, дороги до Білецківки та доріг між селами району. Отже, планується крім означеної вище дороги в районі, побудувати один кілометр дороги на дамбі, відремонтувати дорогу до Білецьківки. Андрій Балонь пообіцяв встановити вагові пости на в’їзді до Власівки. Щодо «рибинської» дороги, то там все складно. Виявляється, що вона не відноситься до державних. Не всі відповіді посадовців сподобалися присутнім, але ж будемо сподіватися, що в цьому році будуть певні позитивні зрушення.

Третім питанням рада розглянула питання забезпечення житлом учасників АТО-ООС. Під час його розгляду громадська активістка Анна Курусь підняла досить актуальне питання щодо проблем вимушених переселенців. В Кіровоградській області, та й всій Україні, ця категорія справжніх громадян України виявляється поза увагою влади. А таких в нашому місті понад 800 чоловік. І їх проблеми мають бути не поза увагою як центральної так і місцевої влади.

Після засідання Ради високі гості відвідали хірургічний корпус ЦРЛ та пгт Власівку.

Вадим Степанець