Новини
Світловодська

26 КВІТНЯ: РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

26 квітня, 34 роки тому, на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія, що стала не тільки найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики, але й подією всесвітньо-історичного значення, що відбулася на теренах України.

За приблизними підрахунками, значні дози опромінення отримали 8,5 млн. жителів України, Білорусі, Росії. Наслідки катастрофи ліквідовували близько 600 тис. осіб. Кількість загиблих від дії радіації, за офіційними даними, - 31 людина, за оцінками ж незалежних експертів - більш як 500 тис. Спершу відповідальність за катастрофу поклали на персонал станції, втім глибші дослідження виявили проблеми вже самому в проектуванні реактора, і не тільки.

Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.

Мирний атом перетворився на бомбу масового ураження. Причиною цьому була державна політика, у якій пріоритетом була імперія, а не людина.

Швеція перша повідомила світові про небезпеку. Радіаційна хмара пронеслась над Європою, загрожуючи решті континентів. 

Сьогодні у 34-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС висловлюємо щирі слова подяки всім ліквідаторам найстрашнішої ядерної катастрофи в історії людства за їх мужність, героїзм та самопожертву. Героям-ліквідаторам та їхнім родинам зичимо міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру і добра! 

За матеріалами УІНП