Інформація
Світловодська

Офіційною датою заснування міста вважається 1954 р., коли поблизу села Табурище Ново-Георгієвського району Кіровоградської області поряд з будівельною ділянкою Кременчуцької гідроелектростанції було засноване селище гідробудівельників, яке отримало назву Хрущов.
У 1961 році внаслідок з’єднання селища Хрущова з селом Табурище та приєднання до них міста Ново-Георгієвськ та села Крилов (на той час фактично лівобережного передмістя Ново-Георгієвська), перенесених із зони затоплення Кременчуцьким водоймищем, виникло місто, яке з 1962 року називалося Кремгесом, а в 1969 році було перейменоване на Світловодськ.

На той час до міста було перенесено адміністративні, господарчі та інші районні структури м.Ново-Георгієвська, а Ново-Георгієвський район став називатися Світловодським.
Отже, дуже складна вітчизняна історія обумовила те, що з історією м.Світловодська тісно пов’язані три різні поселення, а саме: м.Крилів, м.Ново-Георгієвськ, с. Табурище. Хоча власне м.Крилів та м.Ново-Георгієвськ можна вважати одним містом, яке було розподілено по закінченню російсько-польської війни 1654-1667 рр. Правобережна частина міста була підвладною Польщі (Речі Посполитій), а лівобережжям володіла Росія.

З різних офіційних історико-дослідницьких джерел датою заснування Крилова вважається 1615 рік. В той же час існує документ від 30 березня 1792 р., в якому польський король Станіслав Август підтверджує привілеї Сигізмунда Августа від 4 квітня 1557 року і 1 липня 1564 року, Сигізмунда III від 1 травня 1589 року і 15 жовтня 1592 року та повторює свій привілей від 28 вересня 1791 року про надання м.Крилову Київського воєводства магдебурського права.