Новини
Світловодська

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ ЗНОВ НАГАДУЄ ПРО СЕБЕ

І знову Африканська чума свиней у Полтавській та Кіровоградській областях.

 

За повідомленнями Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області у грудні 2020 року виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней. У першому випадку -  у патматеріалі від свиноматки,  що належала  мешканці с.Онищенки Кременчуцького р-ну Полтавської області, у другому -  у патматеріалі від свині що знайшли на території відвалу ПрАТ "Завалівський графітовий комбінат".

У зв’язку  з цим 14 грудня 2020 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Світловодській міській раді щодо заходів попередження виникнення захворювання на африканську чуму свиней на території міста та                    смт. Власівка.

  Враховуючи ситуацію, що склалася, нагадуємо основні заходи, яких необхідно дотримуватись власникам тварин аби уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней:

-проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;

- не згодовувати свиням харчові відходи, однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їжу впродовж 30 хвилин перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати;

- не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених для торгівлі місцях;

- не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених для торговлі місцях, без  супровідних документів;

- не допускати відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами;

- не випускати свиней із приміщення - їх не можна вигулювати;

- не утримувати в одному приміщенні зі свинопоголів’ям інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір;

- негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби.

Пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане вірусом АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу.

Лише суворе дотримання зазначених вище вимог забезпечить можливість уникнути виникнення захворювання та , як наслідок, значних економічних збитків.

Заступник начальника Світловодського міського управління Головного управління Держпродспожив служби в Кіровоградській області Юрій Кондратюк