Новини
Світловодська

До уваги отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг !

Інформація щодо призначення житлової субсидії для домогосподарств, що використовують електричну енергію для індивідуального опалення.

У зв'язку із змінами цін та тарифів на оплату комунальних послуг управлінням соціального захисту населення Світловодської міської ради своєчасно проведено перерахунки розмірів субсидій та пільг за січень 2021 року.

Звертатися з питань проведення перерахунків та подавати додаткові документи до управління соціального захисту одержувачам житлових субсидій та пільг не потрібно.

Відповідно до законодавства розмір субсидії розраховуються як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах встановлених соціальних нормативів та розміром обов'язкового відсотка платежу, який визначається індивідуальної для кожної сім'ї. Тому для одержувачів субсидій збільшення вартості використаних комунальних послуг в межах соціальних норм буде відшкодовано за рахунок збільшення розміру субсидії. При цьому обов'язковий відсоток платежу для сім'ї залишається незмінним.

 Сім'ям, які раніше не користувались житловою субсидією, а також сім'ям, які використовують електричну енергію для опалення, для визначення права на отримання субсидії рекомендуємо подати відповідну заяву та декларацію.

Документи можна направити через пошту або подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/ .

Управління соціального захисту населення Світловодської міської ради для призначення житлової субсидії керується Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. №807) зі змінами та доповненнями.

Відповідно до п.8 Порядку,  якщо в установленому порядку (відповідно до Наказу Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2019 р. №169 «Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 серпня 2019 року. за № 982/33953) здійснено відключення споживачів від централізованого опалення (теплопостачання) і громадяни для обігріву приміщень використовують побутові електроприлади, для розрахунку житлових субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.  Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та акта обстеження стану зовнішньо- і внутрішньобудинкових електромереж щодо їх відповідності вимогам нормативно-правових актів, що проведені організаціями, які здійснюють обслуговування таких мереж.

Для розрахунку житлової субсидії з послугою на електроопалення необхідно подати заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та надати акт про підтвердження монтажу електроопалювальної установки (додаток 3 до Порядку введення в експлуатацію електроопалювальних установок, встановлених в житлових будинках або квартирах багатоповерхових будинків, побутових споживачів) або надати довідку з Світловодського РЕМ ПрАТ  «Кіровоградобленерго» про встановлення електроопалення.

Отже для внесення змін в паспорт точки розподілу у зв»язку з встановленням електроопалювальної установки на об»єкті побутового споживача, споживач повинен:

  • письмово звернутися до РЕМ ПрАТ «Кіровоградобленерго» з відповідною заявою;
  • надати проект облаштування об»єкта побутового споживача електроопалювальними установками (проект внутрішнього енергозабезпечення будинку чи квартири багатоповерхового будинку) для погодження;
  • надати копію технічного паспорту електронагрівального (них) пристрою (їв) із зазначенням характеристик (зокрема, номінальної потужності);
  • для окремої квартири проект повинен бути попередньо погоджений балансоутримувачем житлового будинку ( наявність підпису та печатки балансоутримувача);
  • наданий побутовим споживачем проект облаштування об»єкта електроопалювальними установками повинен містити в собі теплотехнічний розрахунок системи опалення, згідно вимог п.3.7, п.8.1 ДБН В.2.5-23:2010 «Проект облаштування електрообладнання об»єктів цивільного призначення»

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись за адресою вул.Героїв України,4, «Приймальня громадян» або за телефоном «Гаряча лінія» 72839, 0682488045, електронною адресою управління supszn@ukr.net.

УСЗН