Новини
Світловодська

Донори рятують життя

Безпечна кров потрібна  повсюдно. Вона  життєво  необхідна  як  для лікування, так и для екстреної медичної допомоги. Кров використовується  для продовження та  поліпшення  життя пацієнтів, які страждають  смертельно  небезпечними захворюваннями, та  для проведення складних медичних  та хірургічних процедур. Крім того, кров  застосовується  для лікування поранених  у  надзвичайних ситуаціях будь-якого роду (стихійні  лиха, нещасні випадки, збройні конфлікти  та інше),  допомагає рятувати  життя матерів та новонароджених.

   Але доступ до безпечної  крові досі залишається привілеєю обмеженого кола людей. Для більшості країн з низьким та середнім рівнем доходу забезпечення доступності безпечної крові – важкоздійснювана задача, бо кількість донорів обмежена, а обладнання для дослідження  крові недостатньо. Сорок два відсотки крові збирається  в країнах с високим рівнем доходу, в яких проживає всього 16% світового населення. Про донорство багато говорять в ЗМІ та на телебаченні, знімають соціальну рекламу, організовують акції, але статистика говорить, що лише 5% від тих, хто не має протипоказань щодо донорства (а це близько 60% населення планети), насправді стають донорами крові. На сьогоднішній день донорство крові – це абсолютно безпечна та життєво необхідна процедура. В усьому світі мільйони громадян здають кров без зайвих закликів та прохань.

     Забезпечити достатню  кількість безпечної крові можна тільки за рахунок  ії регулярної безоплатної здачі добровільними донорами. Завжди є потреба як рідкісних, так і поширених груп крові. Чим популярніша група крові, тим більше її потрібно, бо більше людей потребують саме вашої групи крові. Донація крові триває не більше 10 хвилин та є безболісною процедурою, хіба що укол голкою. В організмі дорослої людини знаходиться близько 5,6 л крові, в той час коли за один раз забирають 450-470 мл, що не завдає шкоди вашому організму, а швидка регенерація (відновлення) закладена в нас біологічно.

     Кампанія з донорства в цьому році присвячена  темі «Безпечна кров врятує життя» та проходить під лозунгом «Здавати кров в ім’я здорового світу». В центрі уваги кампанії особистий внесок кожного донора в охорону здоров’я людей, що оточують. Донорство крові потрібно у всьому світі, бо забезпечує доступ окремих пацієнтів та населення в цілому до безпечної та якісної крові, ії продуктам, як в звичайному житті, так і в періоди надзвичайних ситуацій. В рамках цієї кампанії ми закликаємо людей врятувати життя, добровільно і регулярно здаючи кров.

     В цьому році перед кампанією стоять наступні цілі:

- відмітити заслуги і подякувати донорів, а також закликати тих, хто ще не здавав кров, стати донорами;

- підвищити рівень обізнаності про настоятельну необхідність підвищення доступності безпечної крови у всіх випадках, коли вона необхідна для врятування життя;

- продемонструвати необхідність забезпечення загального доступу до безпечного переливання крові і провести информаційно-роз’яснювальну роботу щодо значення безпечного переливання крові для надання ефективних послуг охорони здоров’я і досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я;

- заручитися підтримкою з боку уряду та партнерів з розвитку на національному, регіональному і глобальному рівнях, з метою забезпечення вкладення коштів в національні програми по крові, підвищити їх ефективність та забезпечити їх стійкість.

     Треба пам’ятати, що під час донації, лікарі в першу чергу турбуються про здоров'я донора: тож тих, хто має абсолютні або, навіть, тимчасові протипоказання до здачі крові не допустять. Усі матеріали, системи, які використовуються для взяття крові – одноразові та стерильні. Крім того, лікарі обов'язково поцікавляться про те, що ви їли і чи готові до донорства. Тож Вашому здоров'ю нічого не загрожує. Не будьмо байдужими, адже півгодини часу і крапля крові може врятувати чиєсь життя.

    В м. Світловодську кров можна здати у відділенні переливання крові КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР (вул. Героїв України,110, перший поверх хірургічного корпусу, контактний телефон -  20699). Графік забору крові у донорів: понеділок, вівторок – з 8.00 до 11.00.

   Дякую всім донорам за врятовані людські життя.

Завідувач відділення переливання крові КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР Сергей ШОВКОПЛЯС