Новини
Світловодська

Довідка – доповідь про заходи запобігання поширенню коронавірусу станом на 26.03.2020 р.

  1. Організаційні заходи

17.03.2020 р. на позачерговому засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС (протокол №9) було розглянуто питання « Про невідкладні заходи щодо стабілізації санітарно-епідеміологічної ситуації в умовах можливого спалаху гострої респіраторної хвороби COVID -19 на території міста».

Розпорядженням секретаря міської ради від 17.03.2020 р. №26-р «Про забезпечення заходів щодо профілактики захворювань на коронавірусну інфекцію у м. Світловодськ та смт Власівка» утворений міський оперативний штаб з питань запобігання поширенню на території міста Світловодськ та смт Власівки гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом  2019-nCov та з 18.03.2020 р. запроваджені карантинні обмеження, саме:

- робота  Центру  надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету Світловодської міської ради переведена у режим попереднього запису, консультації населення проводити дистанційно;

- заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних , релігійних, рекламних та інших)  заходів, у яких бере участь понад 10 осіб;

- заборонено  роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв'язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту;

- заборонено перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху та в режимі маршрутного таксі та забезпечити регулярну обробку транспорту дезинфікуючими засобами;

- рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій забезпечити працівників засобами індивідуального захисту ( респіратори, медичні маски, рукавички), при можливості тимчасово скоротити чисельність працівників ( за рахунок відпусток, днів відпочинку за раніше відпрацьований час та інше),  задіяних на виробництві та в управліннях, обмежити прийом громадян, тимчасово не допускати до роботи працівників (до 2-х- 3-х тижнів), які виїжджали до потенційно небезпечних районів, посилити дезінфекційний режим ( вологе прибирання приміщень з використанням дезінфікуючих засобів) та забезпечити вхідний санітарний контроль.

Оперативний штаб провів чотири засідання , на яких розглянуті питання організації моніторингу за роботою торгівельної мережі та громадських організацій, проведення дезінфекції транспорту та інші організаційні заходи.

Затверджений План заходів щодо протидії поширенню на території м. Світловодська гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Організовано прибирання та мийка зупинок пасажирського транспорту.

Пасажирський транспорт дезінфікується розчином гіпохлориду натрія.

На сайті міської ради постійно висвітлюються питання протидії корона вірусу. Крім того задіяні автомобілі з гучномовцями Світловодського ВП УМВС та Світловодського МРВ УДСНС для інформування населення.

 

  1. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення

 

Резервний фонд міського бюджету складає 858 479,0 грн.

На виконання першочергових заходів з запобігання поширенню коронавірусу заплановано кошти в сумі 40 000 грн. відповідно до міської програми цивільного захисту на 2017-2020 роки.

Для реалізації заходів запобіганню поширення корона вірусу за рахунок міського бюджету придбано:

- гіпохлорид натрію -760 кг;

- маски медичні – 50 шт;

- респіратори – 20,0 шт;

- окуляри захисні – 10 шт;

- оприскувачі – 9 шт;

-  засіб Хлорантоїн – 12 л

Міський резерв ПММ налічує: бензин А-92 – 200 л, дизпаливо – 400 л.

Матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров’я:

КНП «Світловодська ЦРЛ»:

Запас засобів індивідуального захисту: шапочок одноразового використання-200шт. , бахіл -290шт., халатів одноразового використання-12шт. , протичумних костюмів-6Ошт.

Запас дезінфікуючих засобів: Госпісепт-Зкг, Санітаб-14кг, Бланідес актів-2л, Бланідес актів екзім-2л, Бланідес софт-18,5л, Біонол-1кг, Біомий-12кг, Дезактін-Зкг, Споросепт-2л, Мікросепт-Зл, АХД експрес-11л, Клінідез-15кг, Лізоформін-бл, Бланідес 300-14 кг, Бланідес софт дез.-19л.

КНП "ЦПМСД СМР":

Запас засобів індивідуального захисту - не має (замовили);

Запас дезінфікуючих засобів -  "Економ DEZ" (1000 мл) - 5 шт,  "Економ DEZ" (500 мл) - 1 шт,  "Фан" (1000 мл) - 2 шт,  "Санітаб"( 1 кг) - 6 шт, "Саніліт" (1 кг ) - 5 шт.

Доставки лікарів організована.

  1. Проблемні питання

Відсутність швидких тестів на корона вірус.

Аптечна мережа не задовольняє потреби населення та організацій в медичних масках.

Не вирішено питання фінансування доплати медичним працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворюваності на корона вірус.

Не вирішено питання доставки до місця роботи лікарів ЦРЛ з смт Власівка.

Через блокування рахунків апарату виконкому не можливо здійснити проплату ПММ для міського резерву.