Новини
Світловодська

Електронне направлення – ключ до безкоштовних медичних послуг

Програма медичних гарантій (ПМГ) – це чіткий перелік медичних послуг, які можна отримати безоплатно в закладах охорони здоров′я. Програма медичних гарантій включає: екстрену медичну допомогу, первинну, спеціалізовану, високоспеціалізовану, паліативну медичну допомогу, медичну реабілітацію. ПМГ не обіцяє все безкоштовно, а лише чітко визначений перелік, в межах доведеного бюджету, який наша країна може собі дозволити. Правила для всіх одні. Доступ до безоплатних послуг через декларацію зі своїм сімейним лікарем. У разі необхідності  він створює електронне направлення на консультацію до вузького спеціаліста, лабораторні та інші  обстеження, тощо. Щоб виписати направлення, лікар має оцінити стан здоров’я пацієнта. Відтак, визначити: чи наявні медичні показання для відповідних послуг згідно з галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, та з урахуванням порядків надання медичної допомоги відповідного виду. За направленням пацієнт може отримати медичні послуги   в амбулаторних умовах або в умовах виїзних бригад, у стаціонарних умовах, лабораторні, інструментальні або функціональні дослідження.   Маючи електронне направлення,  можна вільно обирати будь-який медичний заклад, який уклав договір з Національною службою здоров′я України, та пройти обстеження чи лікування. 

Як користуватись електронним направленням. Електронне направлення, як і декларація, ключ до безоплатних послуг по Програмі медичних гарантій. Його виписує сімейний лікар, терапевт, педіатр або ж лікуючий лікар. Кожне е-направлення має свій номер у системі. Якщо направлень декілька, але вони стосуються однієї проблеми, то номер у них однаковий  і називається груповим. Пацієнт отримує направлення в смс на телефон. Якщо зручніше, можна роздрукувати е-направлення. Воно буде містити штрих-код, дату виписки, дату до якого дійсне направлення, ПІБ пацієнта, діагноз, назву послуги, ПІБ та контакти лікаря, додаткові інструкції чи нотатки для пацієнта уразі потреби. 

Коли е-направлення не потрібне?Не виписуються електронні направлення у випадках, коли пацієнт: отримує первинну медичну допомогу у свого сімейного лікаря та обстежується лабораторно у межах медичних послуг  з надання ПМД, звертається, щоб отримати вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в амбулаторних умовах у шести лікарів — акушера-гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, педіатра, фтизіатра, коли  консультується та тестується на ВІЛ-інфекцію або отримує платні послуги.

Клініко-діагностична лабораторія КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР за електронними направленнями проводить безкоштовно загально-клінічні та біохімічні аналізи: загальний аналіз крові; загальний аналіз сечі; 8 біохімічних показників ( білірубін і його фракції, АЛТ, АСТ ,глюкоза крові, сечовина крові, загальний білок в крові,  коагулограма крові з визначенням ПТІ та фібриногену).

Якщо електронного направлення немає, аналізи проводяться на платній основі, згідно затверджених тарифів  на платні  медичні послуги на підставі рішення виконавчого комітету Світловодської міської ради № 309 від 25.06.20 року.

Завідувач клініко-діагностичної лабораторії КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР Світлана Охріменко