ВИКОНАВЧИЙ комітет
Рішення

№377 Про відмову у наданні дозволу на відключення квартир від мереж ЦО та ГВП

Відповідно до пункту 1 другого розділу Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2019 року №169, встановлено, що рішення щодо відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, від ЦО та/або ГВП приймається органом місцевого самоврядування відповідно до законодавства за письмовою заявою власника (співвласників) такої будівлі, в тому числі житлового будинку, з урахуванням рішення Комісії.
Відповідно до пункту 1 третього розділу Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2019 року №169, встановлено, що власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, приєднаного до ЦО та ГВП, мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ГВП у разі, якщо на день набрання чинності Законом України «Про житлово-комунальні послуги» не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.
Відповідно до абзацу першого пункту 7 шостого розділу Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж (систем), не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.
Розглянувши заяви:
- Татарчук Тетяни Олександрівни від 27 лютого 2024 року про надання дозволу на відключення квартири ХХХХХХХХ м. Світловодськ Кіровоградської області від мереж ЦО та ГВП для встановлення автономного опалення у квартирі;
- Татарчук Тетяни Олександрівни від 24 листопада 2023 року про надання дозволу на відключення квартири ХХХХХХ м. Світловодськ Кіровоградської області від мереж ЦО та ГВП для встановлення автономного опалення у квартирі;
- Плеханова Сергія Дмитровича від 24 листопада 2023 року про надання дозволу на відключення квартири ХХХХХХХХ м. Світловодськ Кіровоградської області від мереж ЦО та ГВП для встановлення автономного опалення у квартирі, протокол №1 від 14.03.2024 року засідання міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, інформацію ТОВ «Світловодськпобут» від 06.07.2023 №1259 щодо відключеної опалювальної площі квартир та нежитлових приміщень в житлових будинках (> 50%), які зняті з абонентського обліку товариства, враховуючи рішення комісії щодо неможливості надання дозволу на відключення квартир від мереж ЦО та ГВП з метою встановлення автономного опалення у квартирах, керуючись Порядком відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2019 року №169, частиною1статті 21, частиною 1 статті 69 Закону України «Про адміністративну процедуру», рішенням Світловодської міської ради від 20.02.2024 №2199 «Про утворення Комісії з розгляду скарг», підпунктом 1 пункту «а» статті 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»,

виконавчий комітет Світловодської міської ради вирішив:

1. Відмовити Татарчук Тетяні Олександрівні у наданні дозволу на відключення квартири ХХХХХХХХ м. Світловодськ Кіровоградської області від мереж ЦО та ГВП для встановлення автономного опалення у квартирі.

2. Відмовити Татарчук Тетяні Олександрівні у наданні дозволу на відключення квартири ХХХХХХХХ м. Світловодськ Кіровоградської області від мереж ЦО та ГВП для встановлення автономного опалення у квартирі.

3. Відмовити Плеханову Сергію Дмитровичу у наданні дозволу на відключення квартири ХХХХХХХХ м. Світловодськ Кіровоградської області від мереж ЦО та ГВП для встановлення автономного опалення у квартирі.

4. Контроль виконання даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради з питань житлово-комунального господарства, архітектури і будівництва Максима ІЛЬЧЕНКА.

5. Рішення набирає чинності з дня доведення до відома заявника.
6. Рішення може бути оскаржене шляхом подачі скарги до Комісії з розгляду скарг за адресою: вул. Героїв України, 14, м. Світловодськ, Кіровоградська область або до адміністративного суду:

- заявником – протягом 30-ти календарних днів з дня доведення рішення до його відома;
- заінтересованими особами – протягом 30-ти календарних днів з дня оприлюднення рішення на офіційному сайті Світловодської міської ради Кіровоградської області https://svgr.gov.ua/

Міський голова Андрій МАЛІЦЬКИЙ

Керуючий справами Наталія МОЛЧАНОВА