Новини
Світловодська

ІНТЕРЕС ДО ІСТОРІЇ РІДНОГО КРАЮ НЕ ЗНИКАЄ

В нелегкий час живемо: економічна криза, карантинні обмеження у зв’язку із захворюванням на корона вірус, масковий режим тощо. Та, незважаючи на всі негаразди, цікавість у людей до суспільного життя, літератури, мистецтва не зникає. Втім, як і до історії. Історія нашого краю –непроста, неоднозначна, якоюсь мірою трагічна – викликає чималий інтерес як у жителів міста,так і в тих, хто приїздить на відпочинок чи гостини.

Сьогодні у музеї достатньо матеріалів (основний фонд налічує 5675 експонатів), щоб задовольнити запити відвідувачів. Процеси гербоутворення Крилова, Новогеоргіївська, Світловодська, скіфський безкурганний могильник, будівництво Кременчуцької ГЕС, туристичні об’єкти  міста – це неповний перелік питань, з якими останнім часом звертаються до працівників музею. І, звичайно ж, особлива увага до видатних постатей наших земляків. Кость Оверченко, Віктор Соколов, Юрій Френкель, Петро Кодьєв, Григорій Бондаренко – ці та інші письменники, митці, уродженці Новогеоргіївська та с.Табурища, прославили наш край у світах.

Працівники музею постійно працюють над поповненням відомостей про видатних земляків. Нещодавно деякі матеріали про свій життєвий шлях та творчість передав до музею В’ячеслав Попов, медальєр, відомий далеко за межами міста.

Лауреати обласної літературної премії ім.Є. Маланюка (2019 р.) Надія Гармазій (Частакова) та Віктор Терен подарували музею свої книги – «Попелище для феніксів» та «Ворожіння на ягнятку».

До речі, працівники музею започаткували листування з Віктором Тереном, уродженцем с.Павлиша, який мешкає у м.Києві. Відомий поет і прозаїк, твори якого перекладено на багато європейських мов, надіслав у подарунок  землякам свій двотомник «Вибране» та останню збірку «Рівняння Бога і тріснуті окуляри».

Також серед останніх надходжень до музею – буклет «Чигирин. Прогулянка старим містом», колекційна монета «КРАз» номіналом 10 грн. (2019 р.), побутові речі жителів краю.

Тож, якщо ви хочете більше дізнатися про історію рідного краю, про життя і творчість видатних земляків, побут своїх пращурів, завітайте до музею. Тут вам завжди раді. Телефон для довідок : 7-22-19.

Тетяна Ткачук, працівник міського краєзнавчого музею