Новини
Світловодська

Квести до віртуальної реальності:шукаєте роботу – перевірте свої сили!

Як не стати жертвою аферистів та що потрібно пам’ятати, шукаючи роботу за кордоном, дізнавалисяучора, 10 листопада, безробітні під час вебінару «Ризики нелегальної трудової міграції», проведеного фахівцями Світловодської міськрайонної філії обласного центру зайнятості спільно з представниками ГО «Територія успіху».

«Бажання заробити більше змушує українців їхати за кордон. Щоб отримати роботу в іншій країні, вони готові платити. І цим активно користуються шахраї. Вони обіцяють гарні умови праці, проживання та високу заробітну плату. Виманюють гроші і безслідно зникають», – розпочинаючи вебінар повідомив експерт з питань протидії торгівлі людьми, безпечної міграції та працевлаштування громадської організація Євген Гурницький.

Експерт презентував безробітним онлайн-квест «Шукаєте роботу? Перевірте свої сили!», який спрямований на розвиток критичного мислення у реальних життєвих ситуаціях, який, в ігровій формі, навчає розпізнавати ризиковані пропозиції, що можуть у подальшому призвести до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та відпрацювати навички безпечного працевлаштування.

Під час віртуальної мандрівки відбувалось активне обговорення кожного кроку шукача роботи. Запитань під часдискусії, що відбулася уонлайн-режимі, було чимало: від того, як треба правильно збиратися у подорож за кордон та як відрізняти сумнівні оголошення про працевлаштування, до правових аспектівлегального працевлаштування.

Пройшовши усі кроки шукачі роботи прийшли до висновку, що головною тезою для мандрівників у пошуках кращої професійної долі є не довіряти незнайомцям, яким б гарними не були їх пропозиції щодо покращення життя, адже основний козир зловмисників – обіцянка про максимум переваг з мінімальною затратою зусиль. Тож необхідно уважно читати угоди, які вони підписують.

Є. Гурницький запропонував охочим пройти презентований квест і переконатися у власних силах щодо безпечного працевлаштування.

«Цей квест детально презентує, що майбутнє– вже тут. Це неймовірний рівень занурення у віртуальну реальність. Граючись, користувачі навчаються розпізнавати підводні камені, які зустрічаються на шляху до омріяної роботи, а також оминати ризиковані ситуації. Крім того, вони поступово розкриваютьправила безпечної подорожі і безпечного працевлаштування», –зазначає начальниквідділу активної підтримки безробітних міськрайонної філії обласного центру зайнятості Олени Пипич.

Представниця служби зайнятості відмітила, що основна мета таких заходів – донести до незайнятих громадян інформацію щодо небезпеки нелегального працевлаштування та окреслити основні ризики, які можуть виникнути у процесі неофіційного працевлаштування за кордоном.

Нагадаємо, що такі заходи проходять у рамках реалізації на Кіровоградщині проєкту «Підвищення обізнаності вразливого населення з безпечної міграції та працевлаштування» ГО «Територія успіху», яка є регіональним партнером МОМ, у співпраці з обласним центром зайнятості.

Наталія Котова, провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості