Новини
Світловодська

Мітинг-реквієм присвячений ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС відбувся у Світловодську

На Чорнобиль журавлі летіли,

З вирію вертались навесні.

Як сніжниця, попелище біле

Розвівалось в рідній стороні…

Дмитро Павличко

   14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

   Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи.

    Мітинг-реквієм присвячений ліквідаторам на Чорнобильській АЕС відбувся у Світловодську.

   

   Громада міста зідбалася біля пам'ятного знаку на вулиці Приморскій, аби віддати данину пам'яті тим, хто поклав своє життя під час ліквідування аварії та подякувати тим світловодським героям-ліквідаторам, та відзначити нагородами світловодців, які брали участь в ліквідаціїї трагедіїї на Чорнобильській АЕС.

   Заступники міського голови Олена Балюк та Ірина Щербина звернулися до громади зі словами скорботи, вшановуючи ліквідаторів, висловлюючи слова щирого співчуття сім'ям загиблих героїв.

   Слова вдячності та державні відзнаки за відважний подвиг отримали жителі міста Світловодська, які багато років тому, ризикуючи своїм життям та здоров'ям ліквідували наслідки смертельного атому.

   До пам'ятного знаку ляли квіти – знак вдячності та пошани, знак вічної пам'яті нащадків.

 

Юлія Абрамкіна