Оголошення
Світловодська

Перелік платників податків Світловодщини, яким у період обмежувальних протиепідемічних заходів в автоматичному режимі списано податковий борг до 3060 гривень

Світловодська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОУГО-19, спричиненої коронавірусом 8АН5-СоУ-2» (далі - Закон № 1072-ІХ), який 08.12.2020 підписано Президентом України та 09.12.2020 опубліковано у офіційному виданні «Голос України» № 228, внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Так, підрозділ 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) доповнено пунктом 24, яким визначено, зокрема, що контролюючий орган здійснює списання без подання заяви платником податків податкового боргу платника податків, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3060,00 грн., що за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС (далі – ІТС ДПС), обліковувався станом на 01.11.2020 та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу.

21.12.2020 року Державною податковою службою України в автоматичному режимі було проведено списання податкового боргу платників податків, який обліковувався станом на 01.11.2020 та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання. 

За даними інформаційно-телекомунікаційної системи податкових органів, по платниках Світловодської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області фактично списано такого податкового боргу по 4284 платниках на загальну суму  1 мільйон 396,7 тис. гривень,

Надаємо Перелік платників податків Світловодської ДПІ, яким списано податковий борг до 3060грн, що рахувався станом на 01.11.2020 року (п.24 п.10 р.ХХ ПКУ зміни ЗУ №1072).

20 лютого – останній день для подання декларації для юросіб-«єдинників» 4 групи

Світловодська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи, сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи  до податкового органу не пізніше 20 лютого 2021 року повинні подати:

  • загальну податкову деклараціюз податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
  • звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки (юридичні особи);
  • розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва(юридичні особи) – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;
  • відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

Сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи, утворені протягом року шляхом злиття, приєднання або перетворення, подають протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем його утворення, до контролюючих органів за своїм місцезнаходженням та за місцем розташування земельних ділянок декларацію з податку за період від дати утворення до кінця поточного року для набуття статусу платника податку, а також усіх прав і обов’язків щодо погашення податкових зобов’язань або боргів, які передані йому як правонаступнику.

При цьому, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Як правильно скласти заяву для отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів

Світловодська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує про Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі - Порядок), затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 №733, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за №1102/32554.

Повідомляємо, що згідно з абзацом першим пункту 3 Порядку, для отримання Довідки платник подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі - Заява), форму якої затверджено додатком 2 до Порядку.

Абзацом шостим пункту 3 Порядку передбачено, що Заява складається з обов'язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб'єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником.

Зокрема, у пункті 3 форми Заяви передбачено заповнення реквізитів нормативно-правового акту, положеннями якого передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або надання відповідної довідки.

Такі вимоги містяться у чисельних законах України, нормативно-правових актах Кабінету Міністрів України, міністерств та інших державних органів.

Для правильного заповнення Заяви потрібно зазначати усі реквізити нормативно-правового акту за уніфікованим шаблоном відображення, необхідні для його ідентифікації, а саме:

- вид (Закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант), наказ міністерства, постанова Правління Національного банку України або постанова Правління НБУ (скорочений варіант);

- порядковий номер (знак «№» та арабські або арабсько-римські цифри, знаки «-», «/»);

- дату прийняття, оформлену словесно-цифровим (25 грудня 2015 року) або цифровим способом (25.12.2015);

- індивідуальну назву, що зазначається у лапках («...»).

Отже, на цій підставі заповнений пункт 3 Заяви матиме вигляд: «3. Довідку прошу надати відповідно до вимог: Закону України від 25 грудня 2015 року № 922-VIIІ «Про публічні закупівлі».

Звертаємо увагу, що неприпустимим є зазначення платниками у пункті 3 Заяви посилання на наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2018 №733 «Про затвердження Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи», оскільки зазначений акт не є підставою для надання Довідки, а визначає механізм її надання контролюючим органом платнику.

У пункті 4 форми Заяви зазначається найменування суб'єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) буде подано Довідку.

Виходячи з вимог статті 90 Цивільного кодексу України юридична особа має своє найменування (повне або скорочене), яке містить інформацію про її організаційно-правову форму.

Наприклад, у пункті 4 Заяви зазначається: КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ «ФЕОФАНІЯ» ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СПРАВАМИ (повний варіант) або КЛ «ФЕОФАНІЯ» ДУС (скорочений варіант), ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРПОШТА» (повний варіант) або ПАТ «УКРПОШТА» (скорочений варіант),     КОМУНАЛЬНИЙ    ЗАКЛАД    «ДОШКІЛЬНИЙ    НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) №777» КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (повний варіант) або КЗ «ДНЗ (ЯСЛА-САДОК) №777» КМР (скорочений варіант).

При цьому неприпустимим є зазначення платниками у пункті 4 Заяви, замість найменування суб'єкта до якого буде подано Довідку, будь-якої іншої інформації, наприклад: «за вимогою», «не визначено», «тендерному комітету» або власної назви платника, який звертається із Заявою, зазначеної у пункті 2 цієї ж Заяви.

Отже, заповнена з порушенням встановлених вимог Заява не буде прийматися та опрацьовуватися контролюючим органом відповідно до Порядку та, як наслідок, не буде здійснюватися перевірка наявності/відсутності заборгованості та надання результату її розгляду у вигляді Довідки або листа-відмови у її видачі.

Таким чином, Довідка надається лише за умови подання платником належним чином оформленої Заяви та за відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи на дату її формування.

Про переваги програмних РРО

     Світловодська ДПІ Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області інформує про  зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та запроваджено новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО, внесені Законом України № 1017 від 01 грудня 2020 року.

       Зокрема, з 1 січня 2021 року РРО або програмні РРО повинні застосовувати підприємці-платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які:

            - реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

             - реалізують лікарські засоби та вироби медичного призначення;

             -  надають платні послуги у сфері охорони здоров’я;

- які перевищили в календарному році обсяг доходу понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Тобто обсяг річного доходу, при перевищенні якого РРО застосовується незалежно від виду діяльності, становитиме 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2021 році такий граничний розмір складає 1 мільйон 320 тисяч гривень).

Програмний РРО має наступні переваги:

  • вільний вибір для суб’єкта господарювання
  • відсутність посередників (еквайєра, центру сервісного обслуговування)
  • відсутність експертизи для комерційних програмних РРО
  • пристосовність для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android
  • онлайн реєстрація в контролюючому органі
  • виключно електронний документообіг
  • безкоштовність (програмне рішення ДПС).        

        Консультативну допомогу з питань реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій можна отримати у Центрі обслуговування платників, який знаходяться у Світловодській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Кіровоградській області або за телефоном гарячої лінії ДПС України 0-800-501-007.

ПЕРЕЛІК СВІТЛОВОДЦІВ ЯКИМ СПИСАНІ БОРГИ

Світловодська ДПІ