Новини
Світловодська

Про продовження дії карантину з 01 серпня до 31 серпня 2020 року на території області та міста з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

ПРОТОКОЛ № 21

позачергового  засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

28 липня 2020 року м. Світловодськ

Головує:  Сапянов Ю.О. во  голови комісії з питань ТЕБ та НС

Присутні члени комісії: Балюк О.В., Шаповал В.В.., Соловей Р.М.,  Котенко Ю.М., Стрельцов Ю.В. , Дмитренко М.І., Максюта О.М. 

СЛУХАЛИ: I. Про продовження дії карантину з 01 серпня до 31 серпня 2020 року на території області та міста з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Доповідає: во  голови комісії з питань ТЕБ та НС Сапянов Ю.О.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 "Про встановлення карантину, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2") та рішення обласної комісії з питань ТЕБ та НС від 28.07.2020 р., протокол №35, продовжено дію карантину з 01 серпня 2020 року до 31 серпня 2020 року на території області.

Також цією постановою визначено , що залежно від епідемічної ситуації в регіоні встановлюється "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-1.

Після обговорення питання,

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію про дотримання протиепідемічних заходів безпеки щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції серед населення та стабілізації епідемічної ситуації на території області та міста взяти до відома.
 1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 "Про встановлення карантину, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2") продовжити дію карантину з 01 серпня 2020 року до 31 серпня 2020 року на території міста Світловодськ та смт Власівка, забезпечити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів, визначених постановами Головного державного санітарного лікаря України.
 1. Залежно від епідемічної ситуації в області або в місті встановлюється "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, який встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, розміщених на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України.
 1. В регіоні, щодо якого відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовуються протиепідемічні заходи, передбачені для "зеленого" рівня епідемічної небезпеки.
 1. Встановити в місті Світловодськ та смт Власівка "зелений" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Керівникам підприємств, установ та організацій

 1. Продовжити здійснення контролю за дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 "Про встановлення карантину, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641) на території міста Світловодськ, смт Власівка та на територіях підприємств, установ та організацій і забезпечити виконання протиепідемічних заходів у період можливого поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 до стабілізації епідемічної ситуації.

Термін виконання – на період дії карантину

 1. На період дії карантину заборонити:
 • перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
 • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;
 • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
 • проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі. Організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи;
 • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі,  залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.

Термін виконання – на період дії карантину

 1. Дозволити проведення спортивних заходів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту, видів спорту осіб з інвалідністю та спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учасників.

Термін виконання – на період дії карантину

Керівникам підприємств, установ та організацій

 1. Рекомендувати забезпечення на період дії карантину з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу;
 • встановлення відстані у прикасовій та касовій зонах закладу торгівлі між особами (за винятком покупця і продавця) не менше ніж 1,5 метра та/або наявність між ними відповідних захисних екранів;
 • дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень.

9.1. Рекомендувати  на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час. Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час для суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

 • оптова та роздрібна торгівля;
 • ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;
 • поштова та кур’єрська діяльність;
 • тимчасове розміщення та організація харчування;
 • страхова діяльність;
 • освіта;
 • надання соціальної допомоги;
 • мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

9.2. Опрацювати питання щодо можливості запровадження на період дії карантину графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг.

9.3. Розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій для забезпечення створення можливості переміщення працівників на роботу/з роботи.

Термін виконання – на період дії карантину

Управлінню соціального захисту населення (Котенко І.П.) ,

територіальному центру соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) (Зайцева Н.Г.)

 1. Вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

Термін виконання – на період дії карантину 

Управлінню молоді та спорту (Брусенцева Н.Є.)

 1. Дозволити організацію та проведення футбольних матчів на території міста у разі відсутності додатково встановлених обмежень органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, що перешкоджають проведенню матчу.

Під час проведення футбольних матчів дотримуватись вимог  постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22 липня 2020 року № 41 "Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів в Україні  серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Термін виконання – на період дії карантину

 Світловодській міськрайонній філії обласного центру зайнятості

 (Сиромятний О.О.)

 1. Відновити прийому клієнтів безпосередньо у приміщенні Світловодської міськрайонної філії обласного центру зайнятості за умови дотримання протиепідемічних заходів щодо функціонування в умовах адаптивного карантину, а саме стосовно дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах.

Термін виконання – на період дії карантину 

Світловодському управління ДППС (Кривошея Т.А.)

КНП «Світловодська ЦРЛ» (Котенко Ю.М.)

КНП «ЦПМСД» (Шумейко Л.І.)

Світловодському лабораторному відділенню (Могильна О.О.)

Організаційному відділу Риченков О.М.)

 1. Продовжити проведення інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення через засоби масової, соціальної мережі та інші канали інформації щодо важливості дотримання населенням протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Термін виконання – на період дії карантину 

 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти першого заступника голови комісії з питань ТЕБ та НС Балюк О.В..

Рішення прийнято одноголосно.

СЛУХАЛИ: II. Про заходи щодо попередження нещасних випадків на водних об’єктах міста 

Доповідає: Во начальника Світловодського МРВ УДСНС України в області Шевченко Д.Ю. (доповідь додається)

Після обговорення питання,

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію взяти до відома.

 Світловодському МРВ УДСНС України у області (Шевченку Д.Ю.)

 1. Поновити інформаційно – довідкові куточки для навчання населення правилам безпеки на воді відповідно до пори року.

2.1. Забезпечити розміщення соціальної реклами, спрямованої на запобігання загибелі людей на воді, виготовлення та розповсюдження серед населення видавничо – друкарської продукції застерігаючого характеру (листівки, пам’ятки, плакати) щодо дотримання правил безпеки.

2.2. Посилити роз’яснювальну роботу з населенням при здійсненні обходів житлового сектора.

2.3. Забезпечити постійне транслювання текстів-роз’яснень, застережень через рідовузол автостанції, щодо дотримання правил безпеки на воді.

2.4. Забезпечити в ЗМІ розміщення інформацій застерігаючого характеру щодо дотримання правил безпеки на водних об’єктах міста.

Термін виконання – протягом весняно-літнього періоду

 Відділу з питань НС та ЦЗН  міськвиконкому (Соловей Р.М.)

 1. Визначити рятувальні сили, порядок зв’язку з ними при виникненні надзвичайних ситуацій на водоймах.

                                                                        Термін виконання – до 31.07.2020 р.

Водолазно -рятувальному відділенню

АРЗСП УДСНС України в області  (Москаленко Ю.М.)

Територіальним курсам  ЦЗ та БЖД (Фомін М.Ю.)    

 1. Організувати постійне висвітлення правил безпеки та поведінки на водних об’єктах, роз’яснення порядку надання само- та взаємодопомоги потерпілим і способам надання першої медичної допомоги в засобах масової інформації.                                                                          

                                                                                    Термін виконання – постійно

 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на відділ з питань НС та ЦЗН (Соловей Р.М.) та Світловодський МРВ УДСНС України в області (Стрельцов Ю.В.).

Рішення прийнято одноголосно.

СЛУХАЛИ: III. Про стан утримання міського сміттєзвалища

Доповідає: во  голови комісії з питань ТЕБ та НС Сапянов Ю.О.

28 липня 2020 р. робоча група у складі керівника СМКП «ККП», заступника міського голови з питань ЖКГ та секретаря міської ради провела нараду на міському сміттєзвалищі щодо стану його утримання.

За кошти ККП відновлено роботу бульдозера, що дає можливість проводити роботи по влаштуванню території сміттєзвалища. На сьогоднішній день на території відкритого полум’я немає, але є ділянки задимлення.

15.07.2020 р. Державна екологічна інспекція у  Кіровоградській області подала   адміністративний  позов до ККП щодо примусового закриття міського сміттєзвалища.

27.07.2020 р. голова Світловодської РДА звернувся до міської ради з листом щодо пошарового покриття сміття на території діючого сміттєзвалища та виділення нової земельної ділянки для міського сміттєзвалища. В разі не прийняття цих заходів мешканці с. Вільне своїм листом від 17.07.2020 р. попереджають , що будуть вимушені перекрити під’їзди до сміттєзвалища.

28.07.2020 р. депутати міської ради через відсутність кворуму втретє не можуть прийняти рішення щодо додаткового фінансування заходів влаштування міського сміттєзвалища.

Після обговорення питання,

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію взяти до відома.

Голосували одноголосно.

СЛУХАЛИ: IY. Про хід виконання раніше прийнятих рішень 

Доповідає: заступник голови комісії з питань ТЕБ та НС   Соловей Р.М.

Всі попередні рішення міської комісії з питань ТЕБ та НС виконані.

Після обговорення питання,

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію взяти до відома.

 Управлінню економіки, ресурсів та розвитку міста (Дмитренко М.І.)

 1. Підготувати проект рішення виконавчого комітету щодо відновлення пільгових пасажирських перевезень .                 

Термін виконання- до 30.07.2020 р.

Голосували одноголосно.

В.о. голови  комісії з питань ТЕБ та НС Юрій САПЯНОВ

Заступник голови комісії з питань ТЕБ та НС Руслан СОЛОВЕЙ

Відділ з питань НС та ЦЗН