Новини
Світловодська

Про впровадження медичних послуг

В останні дні в засобах масової інформації багато публікацій щодо можливості з 01 квітня 2020 року отримувати низку медичних послуг безкоштовно, але це не зовсім так.

Отже, по порядку. На виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 01 квітня 2020 року дійсно розпочато другий етап медичної реформи, а саме фінансування закладів охорони здоров’я вторинного рівня буде здійснюватися за програмою медичних гарантій, а для пацієнтів –  це отримання безоплатних медичних послуг, але якщо Національна служба здоров’я України  (НСЗУ) закупить ці послуги в лікарні.

В листопаді 2019 року на офіційному сайті НСЗУ були розміщені вимоги до 25 пакетів медичних послуг для медичних закладів вторинного рівня,  які НСЗУ готова  закуповувати за умови відповідності вимогам до спеціалізації медичних працівників та наявності обладнання.  З даними вимогами можна ознайомитися на офіційному сайті НСЗУ.

З метою підготовки до укладення договору з НСЗУ була проведена значна робота:

- лікарня перетворена в КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР, затверджено Статут нового підприємства;

- отримано ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (наказ МОЗ України від 05.02.2020 року №257);

-  КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР зареєстровано в електронній системі охорони  здоров’я  (ЕСОЗ) e-Health;

-  закуплено частину комп’ютерної техніки для занесення лікарями інформації щодо наданих медичних послуг до ЕСОЗ;

-  медичні працівники отримали цифрові кваліфіковані підписи  та внесені до ЕСОЗ;

- укладено договір з МДЦ «АЙЕРЕС» на діагностичні дослідження та інше.

За результатами опрацювання вимог НСЗУ в лютому 2020 року лікарня розмістила на сайті НСЗУ заяву на укладення договору про медичне обслуговування населення на 18  з 25 пакетів медичних послуг, але через невідповідність умовам за деякими показниками НСЗУ уклала  з лікарнею  договір на закупівлю лише 9 пакетів медичних послуг, а саме:

- хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах;

- стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;

- медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарі;

- медична допомога при пологах;

- амбулаторна допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;

- мамографія;

- психіатрична допомога дорослим та дітям;

- лікування осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії;

- стаціонарна паліативна допомога дорослим та дітям.

Таким чином, в КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР безкоштовна медична допомога надаватиметься пацієнтам з 01 квітня  по 31 грудня 2020 року тільки згідно вищеперерахованих пакетів медичних послуг за умови дотримання підстав для конкретної послуги. Щодо стоматологічної медичної допомоги: пакетом медичних послуг передбачено тільки надання ургентної стоматологічної допомоги дорослим та дітям і планової стоматологічної дітям до 16 років при окремих захворюваннях.

Відмови від НСЗУ отримано на 9 пакетів медичних послуг в основному через відсутність в лікарні сучасного діагностичного обладнання.

Спеціалізована амбулаторна та стаціонарна медична допомога пацієнтам лікарні буде надаватися, як і раніше, в повному обсязі. Медичною реформою передбачено і надання медичних послуг на платній основі. Зараз в лікарні обраховуються тарифи на послуги, які не увійшли до договору з НСЗУ, і будуть надаватися після затвердження на платній основі.

Світловодською міською радою затверджена міська цільова програма «Доступна та якісна медицина на 2019-2021 роки» (рішення від 29.08.2019 року №1728), реалізація якої, сподіваємося, надасть можливість розширити перелік медичних послуг, які в наступному році оплатить  НСЗУ, а для пацієнтів вони стануть безкоштовними.  

 

  

  

 

Головний лікар КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР Юрій КОТЕНКО