Новини
Світловодська

Рахунки для зарахування податків і зборів змінились вже з 01 січня 2021 року

У зв'язку зв змінами у адміністративно-територіальному устрої населених пунктів України, відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. №807-IX "Про утворення та ліквідацію районів", з 01 січня 2021 року запроваджуються нові рахунки для зарахування надходжен до державного та місцевих бюджетів.

На телефонному зв'язку з питання введення в дію нових рахунків 04 січня ц.р. була начальник Світловодського ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області Валентина Колєснікова.

- як платник може відкрити єдиний рахунок для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС?

З 01 січня 2021 року розпочав функціонування єдиний рахунок для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС (далі - єдиний рахунок).

Для відкриття єдиного рахунку платником необхідно здійснити три простих кроки:

- Перший - через Електронний кабінет подати "Повідомлення про використання єдиного рахунку" за формою J/F1307001.

- Другий - отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

- Третій - надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або визначення одержувачів.

платники, які не подали Повідомлення за формою  J/F1307001, продовжують сплачувати платежі безпосередньо на бюджетні/не бюджетні рахунки.

- де можна отримати інформацію про нові реквізити рахунків?

дізнатися про нові реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів до бюджету в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України платник податків може з таких джерел:

- на офіційному вебпорталі ДПС в рубриках:

Головна/Бюджетні рахунки (https://www.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/);

Головна/Законодавство/Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування/Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску (https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/);

- у приватній частині Електронного кабінету в меню "Стан розрахунків з бюджетом" платник податків має доступ до своїх особових розрахунків за сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

- як поатник може відмовитись від єдиного рахунку?

Відмовитися від використання єдиного рахунку можна буде з 1 січня наступного календарного року

- як зараховуються кошти на єдиний рахунок?

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надмірну зарахованих коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 24.07.2015 №666.

- чи зараховуються до бюджетів кошти, сплачені на "старі" рахунки?

Під час використання єдиного рахунку платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Казначейством для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу (заборгованості) з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, дані кошти вважатимуться помилково сплаченими грошовими зобов'язаннями та підлягають поверненню.

- платнику необхідно зробити звірку за платежами. Як реально звіритися з податковою в період карантину?

На сьогодні в Електронному кабінеті запроваджено електронний сервіс, з використанням якого платники мають можливість доступу у режимі реального часу до даних інтегрованих карток платників податків, а також отримання підтвердного документа щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення.

Доступ в Електронному кабінеті до показників інтегрованих карток платників податків дає змогу платнику безперешкодно у дистанційному режимі володіти інформацією щодо повноти та своєчасності розрахунків з бюджетами та фондами соціального та пенсійного забезпечення, а аткож проводити звірення відповідності даних бухгалтерського обліку платника та даних органу ДПС.

Світловодська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області