Новини
Світловодська

Розваги пов’язані з небезпекою

В Україні широкого розповсюдження набули різноманітні побутові піротехнічні вироби, які є обов’язковим атрибутом будь-якого свята.

Користуватися піротехнічними виробами технічного і спеціального призначення, а також виготовленими самотужки категорично заборонено!

З  метою недопущення завдання шкоди суспільним інтересам, інформуємо, що у разі закупівлі піротехніки для влаштування феєрверків та світлозвукових видовищ з нагоди святкування Новорічних та Різдвяних свят в обов’язковому порядку слід звертати увагу на вимоги, визначені Технічним регламентом піротехнічних виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2011 № 839.

Так, маркування виробу (його пакування) повинно бути зроблено українською мовою, містити відомості про виробника та імпортера виробу, інструкцію щодо його використання та зберігання, вікові обмеження, дату виготовлення, строк зберігання, радіус небезпечної зони дії, вагу піротехнічної суміші тощо.

Також в обов’язковому порядку на піротехнічному виробі або на його пакуванні повинен бути нанесений національний знак відповідності згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 № 1599 (зі змінами). Даний знак має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника, а також повинен містити ідентифікаційний номер органу, що проводив оцінку відповідності даного виробу.

Поводження з піротехнічними виробами не вимагає спеціальних знань і навичок, а використання з дотриманням вимог інструкції забезпечує за межами небезпечних зон безпеку здоров’я та життя людей, не призводить до пошкодження майна й не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Пітарди, феєрверки повинні мати на упаковці інструкцію по їх застосуванню, яка мусить бути написана на зрозумілій мові і нести в собі інформацію про обмеження використання, способи і методи безпеки підготовки і використання, термін використання, дату виготовлення, дані про виробника, попередження про небезпеку піротехнічних виробів та інші відомості, які передбачені його специфікою.

Якщо інструкція не вміщується на упаковці, текст з її змістом повинен додаватись до кожного піротехнічного виробу або до кожної упаковки.

Крім того, особи, які реалізують піротехнічні вироби повинні мати окрему ліцензію на цей вид підприємницької діяльності і пройти спеціальне навчання по поводженню з вибухонебезпечними предметами (виробами).

Місця реалізації піротехнічних виробів повинні бути обладнані в відповідності з вимогами правил пожежної безпеки в Україні, а реалізація таких виробів на ринках заборонена.

Загальні правила, яких обов”язково слід дотримуватися:

не можна носити піротехнічні іграшки в кишенях;

не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам;

не можна використовувати піротехнічні вироби, що мають очевидні дефекти (вм’ятини, підмочені місця, тріщини або інші ушкодження корпусу);

не можна працювати з піротехнічними виробами в нетверезому стані;

не можна курити, працюючи з піротехнікою;

не можна допускати відкритий вогонь у приміщення, де зберігаються піротехнічні вироби;

розташовувати піротехнічні вироби необхідно подалі від нагрівальних приладів;

зберігати піротехніку слід у місцях, до яких не мають доступу діти.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення апарату виконавчого комітету Світловодської міської ради, Світловодський міськрайвідділ Управління ДСНС України в Кіровоградській області