Новини
Світловодська

Шановні ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який ще раз нагадує суспільству про  ліквідаторів-чорнобильців, людей що віддали свої життя та здоров'я заради порятунку нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають спокою людству і сьогодні.

На обліку в управлінні соціального захисту  населення перебуває громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 495:

а) дорослих – 438 чоловік,

із них:

- Ліквідатори  - 308 осіб в т.ч. (інваліди) – 59 осіб;     

- евакуйовані – 49 осіб в т.ч. (інваліди) – 7 осіб;

- переселенці – 50 осіб;

вдови – 31 особа.

б) діти – 57 осіб.

За  2020 рік  було призначено та виплачено грошових компенсацій згідно Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали, внаслідок Чорнобильської катастрофи” на суму   1023,4 тис.грн., в тому числі компенсації:

- на додаткову відпустку  - 231,8  тис.грн.,  

- на додаткове харчування - 736,9 тис.грн.,                                

- на оздоровлення  -  45,0 тис.грн.,  

- компенсація сан-кур.  - 9,7 тис.грн.,  

На санаторно-курортне лікування у 2020 році виділено коштів з державного бюджету 103,9 тис.грн. для І категорії ЧАЕС, 14 осіб отримали санаторно-курортне лікування.

За період січень-грудень 2020 року  забезпечено 38 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ліками за безкоштовними  рецептами на суму 144,9 тис.гр., безкоштовне зубопротезування отримала 1 особа на суму 1,2 ти.грн.

Згідно міської програми соціального захисту та соціальної підтримки окремих категорій населення м. Світловодська «Турбота» у 2020 році за рахунок місцевого бюджету  виплачено компенсацій та матеріальної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 255,4 тис.грн. в тому числі :

- на компенсацію проїзду  - 2,7  тис.грн.,  

- матеріальна допомога вдовам  -  57,5  тис.грн.,  

- матеріальна допомога інвалідам 1 кат-ї - 100,5  тис.грн.,

- сан.-кур. оздоровл. ліквідаторів 2 кат-ї  -  94,7  тис.грн., ( 9 осіб)

Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС нашого міста, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.

Щиро бажаємо всім Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи!

 

УСЗН