Новини
Світловодська

Славою звитяжною овіяні повік

До Дня партизанської слави у міському краєзнавчому музеї відкрито виставку «Славою звитяжною овіяні повік. Бійці невидимого фронту».

На виставці представлено світлини та документальні матеріали, що розповідають про героїзм, проявлений нашими земляками в тилу ворога.

Табурищанин Андрій Цимбал, Герой Радянського Союзу, почесний громадянин міста, людина-легенда, під час війни, потрапивши з групою бійців в оточення, приєднався до славнозвісного з’єднання Сидора Ковпака і став командиром роти. Олександр Воловик і Кость Скрипник були партизанськими радистами, брали участь у багатьох бойових операціях. Ім’я Олексія Єгорова, Героя Радянського Союзу,  носить одна з вулиць нашого міста. Закінчивши до війни військову Академію, він навчав партизанів застосовувати міни нової конструкції, особисто брав участь у численних диверсійних операціях. Після війни, працюючи в Кіровоградському облвиконкомі, опікувався питаннями будівництва Кременчуцької ГЕС.

Є на виставці і матеріали, що розповідають про діяльність підпільної групи с.Табурища. Юних підпільників було страчено в лютому 1942 року.

Завітайте до краєзнавчого музею, віддайте шану героям-землякам. Виставка триватиме до третього жовтня.

Директор міського краєзнавчого музею Андрій БУТКО