Новини
Світловодська

Сортуванню та утилізації твердих побутових відходів у Світловодську бути чи не бути?

Двадцятого липня заступник міського голови з питань ЖКГ Володимир Шаповал провів розширену нараду спільно з керівниками ОСББ міста Світловодська. В рамках порядку денного було розглянуто питання стосовно сортування та утилізації твердих побутових відходів. В засіданні, також взяв участь представник компанії «Profi», який надав пропозицію, щодо приймання твердих побутових відходів для переробки вторинної сировини.

Дане питання досить актуальне для Світловодська, тому дана пропозиція досить гостро обговорювалася серед керівників ОСББ. Варто зауважити, що якість поділу сміття залежить від активності і свідомості учасників процесу на всіх етапах. Поділ сміття знаходиться під відповідальністю кожного окремо взятого громадянина. Справді, щоб система вибіркового збору сміття приносила очікувані результати, необхідна активна участь кожного, хто викидає сміття. Без цього застосування системи місцевими органами влади буде неефективно. Поділ сміття також вимагає певного часу і докладання зусиль для навчання жителів. Сортування сміття передбачає наявність відповідних контейнерів для кожного виду сміття на спеціально виділеному майданчику-стоянці і такий розподіл побутових відходів.

В даному випадку процес поділу пропонується з залученням контейнерів різного кольору:

Зелений колір: скло і склобій. У більшості місць прозоре скло і кольорове скло повинні бути розділені. Нові скляні ємності можуть бути зроблені з переробленого скла. Увага: кераміка, загартоване скло, пірекс або вогнетривке скло, дзеркала, шибки і лампочки не повинні бути включені в скляні відходи, а повинні бути викинутими разом з великогабаритними відходами на стоянці контейнерів.

Синій або жовтий кольори: папір та картон: газети, журнали, ящики та подібне повинне бути достатньо чистим, щоб бути переробленим. Увага: паперові серветки, кухонні рушники, наклейки, коробки від соку, копіювальний папір і шпалери, брудний або промаслений папір і целофанові пакети не є вторинною сировиною як папір, тому повинні зберігатися окремо і бути поміщені у визначений пакет для не відсортованих відходів.

Помаранчевий колір:PMD (Plastic or Metal and Drink cartons) відходи: упаковка із пластику або металу і коробки з-під напоїв використовуються у переробці для виготовлення нових упаковок, текстильних волокон, і т. д. Увага: обгортки з масла, пластикові склянки (наприклад, скляночки з-під йогурту), упаковки для небезпечних і отруйних продуктів, пластикові пакети і з алюмінієвої фольги не повинні бути включені у відходи PMD.

Чорний колір: органічні відходи: овочі, фрукти садові відходи, обрізки, трава і листя можуть бути компостовані. Ці відходи можуть бути зібрані у вашому домі. Також легко компостувати їх самостійно або віднести відходи до місця стоянки контейнерів. Увага: деревина, що використовується для будівництва, деревне вугілля та мушлі мідій не придатні для компостування.

Коричневий колір: акумуляторні батареї повинні зберігатися в багатьох збірних BEBAT ящиках в супермаркетах, на АЗС та ін. Автомобільні акумулятори можуть бути принесені до контейнерних стоянок, або до машинного гаражу. Багаторазовий текстиль: одяг, взуття, постільна білизна та аналогічні зібрані у вашому будинку речі повинні бути зібрані на контейнерній стоянці в текстильних контейнерах або віднесені до центру переробки. Викинуті електричні та електронні прилади: холодильники, елевізори, комп’ютори, пральні машини тощо можуть бути передані безкоштовно на контейнерну стоянку або, як вживані, бути використані тими людьми, хто їх потребує.

Червоний колір: малонебезпечні відходи або невеликі хімічні відходи: шприци, люмінесцентні лампи, мийні засоби, косметика фарби і лаки, відпрацьовані масла, пестициди і подібні шкідливі для здоров'я і довкілля речовини. Вони повинні бути зібрані окремо.

Вищевикладений поділ сортування твердих побутових відходів зазначений в рамках норм чинного законодавства, але для того, аби запровадити даний метод у Світловодську потрібно почати з малого. Володимир Шаповал під час наради з керівниками ОСББ наголосив на актуальності та потрібності впровадження даної ідеї, адже поводження з твердими побутовими відходами наразі проблема, яка гостро обговорюється у всьому світі. Збереження довкілля є запорукою здоров’я нації.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Володимир Шаповал виніс на чергову 87-му сесію Світловодської міської ради проект рішення «Про внесення змін до рішення Світловодської міської ради від 29 червня 2016 року № 333 «Про затвердження програми поводження з твердими побутовими відходами в м. Світловодськ на 2016-2020 роки»». В рамках даного проекту пропонується  внести зміни в додатку 1 до «Програми поводження з твердими побутовими відходами в м. Світловодськ на 2016-2020 роки», а також виділити кошти на впровадження у місті Світловодську системи сортування та твердих побутових відходів, але даний проект рішення залишився непідтриманим переважною більшістю з присутніх депутатів. Варто зауважити, що чергова 87-а сесія Світловодської міської ради, яка була відкрита 21-го липня на даний момент не закрита, а отже жодне з затверджених рішень не підписане секретарем Світловодскої міської ради Юрієм Сапяновим, а отже не є правочинним.

Юлія Абрамкіна