Наскільки важливий вибір молоддю майбутньої спеціальності за здібностями та бажанням? Що зробити для того, аби кожен сьогоднішній школяр освоїв корисний для нього фах та опинився на своєму місці в житті?
Ці та інші актуальні питання сучасної профорієнтації були обговорені на круглому столі з питань соціального партнерства, що проходив 19 лютого 2019 року в приміщенні Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського ОЦЗ. У заході взяли участь представники управління освіти Світловодської міської ради, апарату Великоандрусівської сільської ради (ОТГ), Світловодської санаторної школи – інтернат №2, Світловодської спеціалізованої школи, професійно-технічного училища №5 м. Світловодська та Світловодського політехнічного коледжу ЦНТУ.
Відкриваючи засідання круглого столу, директор філії Олександр Сиромятнов акцентував увагу присутніх на важливості проведення профорієнтаційної роботи, спрямованої на формування у молоді усвідомленого вибору майбутньої професії, виходячи із власних інтересів, здібностей та потреб сучасного ринку праці, розуміння того, що чекає ринок праці України через певний період часу.
Начальник відділу активної підтримки безробітних Олена Пипич зупинилася на результатах першого етапу реалізації Програми Державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки.
Так, упродовж 2017-2018 років більше 4000 школярів були охоплені профорієнтаційними заходами : профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи (турніри знавців професій, профорієнтаційна гра «Хто зверху?», вікторини, ребуси та інш.). Більше 100 учнів побували на професіографічних екскурсіях на підприємствах міста та району. Проведено Ярмарок кар’єри для випускників шкіл за участі представників професійно-технічних та вищих навчальних закладів Кіровоградської, Полтавської областей, м. Харкова, в яких прийняло участь понад 500 осіб. «Проведення цих заходів, - зауважила
О. Пипич, - стало можливим лише завдяки спільним зусиллям служби зайнятості, закладів освіти та роботодавців».
Провідний фахівець з профорієнтації Бугрим О.П. розповіла про інноваційні форми роботи з учнівською молоддю, в тому числі про профорієнтаційну платформу з дистанційного тестування «Моя професія - консультаційна мережа».
В формі конструктивної дискусії обговорювались питання професійної орієнтації і професійного навчання осіб з обмеженими фізичними можливостями, випускників санаторної школи-інтернат та спеціалізованої школи, дітей з неповних, малозабезпечених та неблагополучних сімей.
Під час засідання учасники детально обговорили запропоновану Світловодським політехнічним коледжем програму проведення заходу «Стань студентом на один день». Всі присутні погодилися з думкою директора коледжу Петровим І.В, що цей захід має допомогти старшокласникам відчути себе «студентами», свідомо підійти до вибору майбутньої професії, навчального закладу, зробити висновок, чи варто витрачати кілька років життя на освоєння тієї чи іншої спеціальності.
В.о. директора ПТУ №5 Маліцький В.І. наголосив на важливості підвищення престижу робітничих професій серед молоді та зміну статусу робітника в суспільстві, запросив представників освіти активно долучитися до проведення молодіжного фестивалю «ПрофFest-2019.
Учасники круглого столу, розглянувши проблемні питання та шляхи їх розв’язання, вирішили продовжувати активно сприяти подальшому розвитку та веденню соціального діалогу на ринку праці міста та району, постійно інформувати молодь, у тому числі випускників загальноосвітніх шкіл, їх батьків та педагогів про стан та перспективи розвитку ринку праці, дефіцитні та надлишкові професії, поточну та перспективну потребу підприємств в кадрах.
Світловодська міськрайонна філія висловлює слова вдячності усім учасникам круглого столу за активну участь та конструктивний діалог. Маємо надію на подальшу тісну співпрацю в напрямку профорієнтації та працевлаштування молоді.