Новини
Світловодська

Стаціонарна медична допомога хворим на COVID-19

  На виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» 31 березня поточного року наша лікарня уклала договір з Національною службою здоров’я України на 9 пакетів медичних послуг, але  в ці пакети не увійшла «СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА  ПАЦІЄНТАМ З КОРОНАВІРУСНОЮ ХВОРОБОЮ (COVID-19)».

    Спочатку цих хворих направляли для лікування до Олександрійської міської лікарні, але в останній місяць інфекційне відділення лікарні працює з перевантаженням та відмовляє у прийомі хворих.

    Тому останнім часом виникла гостра необхідність у лікуванні даної категорії пацієнтів в умовах КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР, навіть за відсутності умов.

    З метою збереження штатної структури інфекційного відділення адміністрація лікарні прийняла рішення про переміщення відділення на площі дитячого відділення у відокремлену будівлю на вул. Павлова, 16, яка відповідає санітарним нормам.

   Враховуючи погіршення епідеміологічної ситуації, пов’язаної з розповсюдженням COVID-19, на минулому тижні  адміністрація лікарні   звернулася до департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації  з листом, в якому наполягає на функціонуванні інфекційного відділення на 20 ліжок та відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії на 6 ліжок для лікування хворих даної категорії. 06 листопада 2020 року ця вимога передана  голові Кіровоградської облдержадміністрації, який звернувся до МОЗ України.

   Зараз ми чекаємо рішення МОЗ України для укладення договору з  Національної служби здоров’я України на пакет медичних послуг надання стаціонарної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою, з тим, щоб забезпечити повноцінне лікування цих хворих.

Головний лікар КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР Юрій КОТЕНКО