Новини
Світловодська

Сучасному приймальному відділенню – бути!

    04 березня 2020 року за ініціативою головного лікаря КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР  Юрія КОТЕНКО відбулася прес-конференція за участю місцевих засобів масової інформації. 

     На прес-конференції обговорено питання за наслідками візиту 27 лютого 2020 року голови ОДА Андрія БАЛОНЯ та народного депутата України Олеся ДОВГОГО до м.Світловодська.  

    Як повідомив Юрій Котенко, в ході робочого візиту голова ОДА Андрій БАЛОНЬ з керівниками окремих підрозділів облдержадміністрації та народний депутат України Олесь ДОВГИЙ завітали до хірургічного корпусу КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР, де в рамках проекту EMERGENCY за підтримки Президента України планується провести реконструкцію приймального відділення.  Під час візиту голова ОДА Андрій Балонь оглянув приймальне відділення, виступив з короткою промовою перед працівниками лікарні.

    КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР є однією з 7 опорних лікарень Кіровоградської області, тому є учасником цього проекту. На реконструкцію приймального відділення  нашої лікарні держава виділяє 7,0 млн. грн., які будуть освоєні в поточному році. Реконструкції підлягають приміщення половини першого поверху хірургічного корпусу. Крім того, планується будівництво прибудови для встановлення компֹ’ютерного томографа (КТ).  

    Протягом багатьох десятиліть лікарня не отримувала сучасного обладнання, а придбати його нам було майже не під силу, бо тільки КТ коштує 13,0 млн.грн. Враховуючи, що наша лікарня є багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування 1 рівня, приймальне відділення буде оснащено сучасною апаратурою:  КТ, дефібрилятором,  кардіомоніторами, та апаратами штучної вентиляції легень, що дозволить покращити якість діагностики та лікування пацієнтів.

    03 березня 2020 року в рамках реалізації Плану-графіка проекту EMERGENCY за підтримки Президента України до КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР приїхали представники проектної організації «Кіровоградбуд-проект», які оглянули існуючі приміщення приймального відділення хірургічного корпусу, ознайомилися з проектною документацією цього відділення, провели вимірювання та інші передпроектні роботи. Згідно Плану-графіку в найближчі 2 місяці буде розроблена проектна документація реконструкції приймального відділення лікарні та проведена ії експертиза, в травні-червні 2020 року відбудеться тендер на будівельно-монтажні роботи, а з 01 липня 2020 року розпочнуться будівельні роботи. Передбачається, що за виготовлення та експертизу проектної документації органи місцевого самоврядування перерахують субвенцію в сумі 500,0 тис.грн.

    Під час зустрічі  також було обговорено питання завершення реконструкції будівлі інфекційного відділення лікарні. Як ви пам’ятаєте, в 2016 році роботи з  реконструкції будівлі інфекційного відділення увійшли до Плану соціально-економічного розвитку області, на проведення робіт було виділено

5,0 млн. грн., але підрядна організація до кінця року виконала роботи тільки на 2,2 млн. грн., тому решта коштів було повернуто до бюджету. По теперішній час ніякі роботи більше не проводилися, будівля знаходиться під охороною. З 01 квітня 2020 року лікарня буде фінансуватися Національною службою здоров’я України за надані медичні послуги, але фінансування інфекційного відділення не передбачено, і ми дуже стурбовані його подальшою долею. Вже опрацьовували питання передачі будівлі на баланс УЖКГ міськвиконкому, але під час зустрічі голова облдержадміністрації Андрій БАЛОНЬ пообіцяв у поточному році знайти в обласному бюджеті кошти на завершення реконструкції цієї будівлі. З свого боку  народний депутат України Олесь ДОВГИЙ додав, що докладе всі зусилля, щоб інфекційне відділення відновило свою роботу. Враховуючи, що наша лікарня є опорною, інфекційне відділення буде обслуговувати і населення прилеглих територій.

   Щодо реформи вторинної ланки, КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР, як і решта закладів охорони здоров’я  не готове з 01 квітня 2020 року працювати по-новому, ще є багато питань, які треба вирішити.

 

За матеріалами прес-конференції, лікар-методист КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР Ірина КРІПАК