Новини
Світловодська

Світловодське сміттєзвалище під загрозою закриття

Ситуація сміттєзвалищ наразі постає в усьому світі і місто Світловодськ не є виключенням із правил. Мова йде про світловодське сміттєзвалище, яке територіально знаходиться поблизу сіл Вільного та Павлівки. Таке близьке сусідство досить гостро турбує мешканців вищевказаних населених пунктів, особливо під час систематичних загорань побутових відходів на території сміттєзвалища. Варто зауважити, що шкоду несе не лише їдкий дим, яким насичене повітря, під час горіння сміття в рази піднімається кислотність ґрунту та рівень аміаку в тамтешніх колодязях та водяних свердловинах.

На сьогодні існує адміністративний протокол про ініціювання закриття міського сміттєзвалища, враховуючи спричинену шкоду навколишньому середовищу, через систематичні займання побутових відходів. Секретар Світловодської міської ради Юрій Сапянов та новопризначений заступник міського голови з питань ЖКГ Володимир Шаповал наразі намагаються впровадити програму, щодо фінансування Комбінату Комунальних Послуг, зокрема виділення коштів на протидію загорань на місцевому сміттєзвалищі, але вирішення даного питання лежить в площині депутатського корпусу, який наразі не збирається в повному складі на засідання сесій міської ради, для вирішення будь-яких питань, а не тільки в розрізі врегулювання питання сміттєзвалища.

Вже котрий місяць поспіль влада Світловодська намагається врегулювати ситуацію на міському сміттєзвалищі, впроваджуючи технологію пошарової засипки відходів, а віднедавна Володимир Шаповал почав спрямовувати свою роботу на залучення програм, щодо сортування та утилізації твердих побутових відходів.

Володимир Шаповал виніс на чергову 87-му сесію Світловодської міської ради проект рішення «Про внесення змін до рішення Світловодської міської ради від 29 червня 2016 року № 333 «Про затвердження програми поводження з твердими побутовими відходами в м. Світловодськ на 2016-2020 роки»». В рамках даного проекту пропонується  внести зміни в додатку 1 до «Програми поводження з твердими побутовими відходами в м. Світловодськ на 2016-2020 роки», а також виділити кошти на впровадження у місті Світловодську системи сортування та твердих побутових відходів, але даний проект рішення залишився непідтриманим переважною більшістю з присутніх депутатів.

Намагання закрити 87 сесію Світловодської міської ради відбувалися і сьогодні – 28 липня, але переважна частина депутатського корпусу свідомо не відвідує засідання, що ставить під загрозу вирішення не тільки питання, щодо подальшого існування чи закриття міського сміттєзвалища, а кожний підтриманий та не підтриманий проект рішення, наразі жодне з затверджених рішень не підписане секретарем Світловодскої міської ради Юрієм Сапяновим, а отже не є правочинним.

Юлія Абрамкіна