Новини
Світловодська

Управління соціального захисту населення Світловодської міської ради надає наступну інформацію

На Кіровоградщині громади закликають долучитися до програмного комплексу «Соціальна громада».

Міністерство соціальної політики впроваджує програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

«Комплекс дає можливість забезпечити прийом документів для призначення 67 видів соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг в ОТГ за місцем проживання та передавати в електронному вигляді районним та міським управлінням соціального захисту населення. Це суттєво пришвидшує опрацювання справ і забезпечує зручність доступу мешканців ОТГ до адмінпослуг соціального характеру».

Директор департаменту соціального захисту населення повідомив, що 15 громад вже підключились до системи. Станом на 1 жовтня 2020 року ОТГ прийняли та передали за допомогою програмного комплексу на розгляд управління 1946 заяв. 9 ОТГ з державного бюджету отримали відшкодування витрат за прийняті заяви, станом на сьогодні мова йде про суму 18400 грн.

Посадовець попросив голів ОТГ вжити заходів щодо підключення програмного комплексу та організації прийому документів для призначення всіх видів державної допомоги.

Приймати документи можуть відповідні підрозділи ОТГ з питань соціального захисту населення, через Центр адміністративних послуг ОТГ та уповноважені особи в старостаті.

«Позитивним досвідом може поділитися Маловисківська ОТГ, яка перша в області розпочала роботу в програмному комплексі та вже прийняла 1338 заяв. Також прикладом може бути Соколівська ОТГ, яка працює в програмному комплексі з лютого», - додав Олександр Догаров.

Наголошуємо, що з 1 січня 2021 року органи соціального захисту населення припиняють прийом документів для призначення різних видів державної допомоги, пільг, житлових субсидій. Зазначені функції з прийому заяв з необхідними документами для призначення державних соціальних гарантій передаються на рівень об'єднаних територіальних громад.

З березня 2021 року заяви з необхідними документами для надання різних видів державної допомоги приймається посадовими особами територіальних громад виключно з формування електронної справи за допомогою Програмного комплексу «Соціальна громада».

Управління соціального захисту населення