Новини
Світловодська

В КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР затверджено нові тарифи на платні медичні послуги

Нові тарифи на платні медичні послуги  КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР затверджено рішенням виконавчого комітету Світловодської міської ради № 309 від 25 червня 2020 року після оприлюднення  проекту регуляторного акту. Тарифи   уведені в дію з 3 липня 2020 року згідно наказу головного лікаря КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР.

Платні медичні послуги, які надаються КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР, визначені   постановою КМУ від 17.09.1996 року № 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах» (зі змінами та доповненнями).

Прейскурант на платні медичні послуги існував і раніше, але новий значно розширив перелік послуг. У попередньому, затвердженому у 2016 році, тарифи на профогляди були нижчими, але  з того часу всі витрати на надання послуг , в т.ч.  мінімальна заробітна плата, енергоносії і лікарські засоби значно збільшилися. Згідно Програми медичних гарантій 2020 не всі медичні послуги оплачуються Національною службою здоров’я України, тому у новому прейскуранті розширено послуги клініко-діагностичної лабораторії, ультразвукових та рентгендосліджень. Якщо пацієнт звертається до лікарів ЦРЛ за  електронним направленням сімейного лікаря, медична допомога та деякі види лабораторних та інструментальних досліджень надаються безкоштовно.  При цьому Закон України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» не забороняє приймати благодійні внески, які вкрай необхідні для покращення матеріально-технічної бази ЦРЛ та поліпшення медичного обслуговування населення.

Клінічні дослідження лише частково входять до переліку Програми медичних гарантій Національної служби здоров’я України, тому  решта досліджень проводиться за рахунок  пацієнтів.  Звісно, таких високих тарифів за дослідження крові, як писали у соціальних мережах (понад 800 грн) у прейскуранті  немає. Але, якщо лікар у направленні на біохімічний аналіз крові вказав 10 чи більше показників, і деякі з них не оплачуються з НСЗУ, то від цього буде залежати сума оплати пацієнтом  за дані обстеження.  В середньому сума коштів на клінічні обстеження може становити від 30,0 до 300,0 гривень в залежності від кількості показників. Тому лікар визначає необхідний об’єм обстежень  і погоджує його з  пацієнтом.   Задекларовані раніше загальний  аналіз крові,  глюкоза крові, загальний  аналіз сечі проводяться сімейними лікарями первинної медичної допомоги безкоштовно.  Але, якщо ж з якихось причин,  сімейні лікарі не проводять вищевказані обстеження,   пацієнти направляються до клініко-діагностичної лабораторії  КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР, а КНП «ЦПМСД»  повинні відшкодовувати витрати на проведення цих досліджень лікарні.

Переглянути прейскурант

Заступник головного лікаря з економічних питань КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР Тамара Чередніченко, Завідувач клініко-діагностичної лабораторії КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР Світлана