Новини
Світловодська

Вшанувальний мітинг з нагоди 85-х роковин Голодомору відбувся у Світловодську

Сьогодні, 24 листопада вся Україна вшановує жертв Голодомору 1932-1933 років.  Голодомор – слово в історії, яке скорботним болем відгукується в серцях небайдужих.

Протягом поколінь жахи геноциду не залишають байдужими як українців, так і людей у всьому світі. Понад три чверті громадян України - 77% - погоджуються, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу. Не погодились з цим 13%, 11% не визначились.

 Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" у вересні 2017 року. Голодомор був визнаний Геноцидом,за рішенням Верховної Ради України.

На сьогодні про голод 1932-1933 років написано багато, та були ті часи коли існування Голодомору на теренах України заперечувалося, а будь-які згадки в публіцистичних матеріалах, взагалі заборонялися. Вперше, слово «Голодомор» згадувалося в 1986 році Іваном Драчем, яке він запозичив у діаспори, воно походило від слів голод і мор, що смертельною бурею пронеслися по території, тогочасної України.

Визнавати голод в Україні почали в 1988 році. Саме в тому році Олексою Мусієнком було вжите слово «Голодомор», від тоді це визначення навічно прижилося в українській публіцистиці та науково-історичній літературі.

В цей скорботний день громада міста Світловодська зібралася на міському кладовищі, біля меморіального знаку « Жертвам Голодомору», аби вшанувати українців які померли в ті страшні часи.

Світловодський міський голова Валентин Козярчук разом з заступником Іриною Щербиною поклали квіти до меморіального знаку. Валентин Козярчук звернувся у скорботному слові до громади міста Світловодська та висловив щирі співчуття з приводу геноциду 1932-1933 років.

Й досі в усьому світі ставлять свічки пам’яті в знак вшанування загиблих під час Голодомору, будують меморіали та пам’ятники як символ людяності та духовної небайдужості до чужого горя Цього скорботного вечора запаліть свічки пам’яті та покладіть шматочок хліба, вшановуючи  борців проти геноциду 1932-1933 років.

Юлія Абрамкіна